Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako pracodawca udzielę Wam kilku rad,które powinny Wam się przydać

1. Pracodawca nie będzie nawet otwieral CV jeżeli przesyła je "kwiatuszek 85" lub misiaczek90

2. Jeżeli prosi się Was o wpisanie w tytule nr referencyjny ogloszenia,rodzaj stanowiska lub nazwę miasta to ZRÓB TO! Tytuł "moje CV" lub lub "aplikacja" też nie są nawet otwierane.

3. Szlag trafia człowieka jak szuka np kelnera a dostaje CV z tytułem..Przedstawiciel Handlowy lub jeszcze co innego...takie Cv też ląduje w koszu bez otwierania..

4. Wpis w CV że jesteście kontaktowi,rzetelni,uczciwi,piękni i szybko się uczycie nikogo nie interesuje.

5. Fotka z wakacji lub na łące..a już w łazience lub z imprezy wyklucza takiego bezrobotnego...

6. Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie jakąś formułkę nauczoną w PUP.

7. Wysyłanie kilkuset CV wszędzie gdzie się da jest głupotą bo każdy pracodawca to od razu zauważy.

8. Zadawanie pytan do pracodawcy w stylu "a ile zarobię,jaka stawka, a coś więcej proszę mi powiedzieć"-dyskwalifikacja w przedbiegach.Zrozumcie że pracodawca dostaje kilkaset CV i nie będzie odpowiadał na Wasze pytania.

9. Czytajcie ogłoszenia ze zrozumieniem.

10. Jeżeli czujesz że sobie nie poradzisz w pracy do której wysyłasz swoje CV to oszczędź czasu sobie i pracodawcy.

Przedstawiłem Wam 10 przykazań żeby Wam pomóc bo wiem jak jest na rynku pracy ale też dlatego że już ręce opadają podczas rekrutacji...

#praca #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

praca w młodym dynamicznym zespole, stabilne warunki zatrudnienia


@aloszkaniechbedzie:
Przecież jedno i drugie znaczy coś przeciwnego.
Jeżeli zespół jest młody i dynamiczny, to oznacza, że nikt w nim nie pracował długo i że zespół często się zmienia ::)
  • Odpowiedz
odpowiedz


@AnonimoweMirkoWyznania: No to trudno że ci ręcę opadają, bezrobocie jest niskie ludzie najwyraźniej wiedzą że jak nie ty to ktoś inny i sobie robotę znajdą. A nie informowanie o płacy i marnowanie czyjegoś czasu żeby musiał przyjechać by się dowiadywać to s-----------o i takich rekruterów j---ć prądem. I nie, duża ilość CV wcale nie oznacza że płaca powinna być tajemnicą "no bo nie będzie odpowiadał na każdego pytanie", wystarczy
  • Odpowiedz
Tez jestem pracodawca i stawka jest podana na samym początku ogłoszenia tak żeby człowiek od razu wiedział czy go to interesuje czy nie. Marnowanie czasu działa w obie strony :) Pozatym mam gdzieś jakie ktoś daje zdjęcie bo to nie konkurs na przodownika pracy ani prezydenta RP .
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie zgadzam się z kilkoma punktami:

4. Wpis w CV że jesteście kontaktowi,rzetelni,uczciwi,piękni i szybko się uczycie nikogo nie interesuje.


Nie jest to prawda. Szybkie przyswajanie wiedzy jest cenione przez pracodawców, bo nowy pracownik szybko ogarnie co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: widzę niespójność. Z jednej strony niby go nie obchodzi, że jest się uczciwym (co nie jest znowu takie niezwykłe, bo prawdziwie uczciwych jest niewielu), że szybko się uczy (czemu niby to nie jest zaletą, kiedy jest?), itd, ale z drugiej strony to listy motywacyjne czytać i research po internetach gdzie to jeszcze wysłał cv pracodawcy to się chce?
Wysyłanie do życiorysu zdjęć z wakacji jest faktycznie nieporozumieniem, ale wara ci od przekreślania za takowe we własnym profilu internetowym.
Nie pytać o zarobki? To skąd mam wiedzieć czy np mi się opłaca pracować w tym zakładzie? Bo może mam do czynienia z januszostwem jawnym bądź ukrytym. Nie widzi mi się robić na czarno albo na stażu, bo przecież koszta dla firmy. Za oburzanie się o pytanie o zarobki to dkf dla pracodawcy.

Z resztą w pełni się zgadzam, czyli tytułowanie maila, niepoważny adres czy czytanie ze
  • Odpowiedz
@seeksoul: chciałbym pracować w pańskiej firmie, ponieważ głęboko wierzę iż zaoferujecie mi znakomite warunki płacowe jak na nasz kraj. gdyby tak nie było, to nie ukrywalibyście informacji o zarobkach na rozmowie kwalifikacyjnej oraz odpowiadalibyście na dotyczące ich pytania przesyłane przez kandydatów, o umieszczaniu płacy w ogłoszeniu nie wspominając, prawda?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
@zolwixx

zgadza się. podobno już się wycofują ze zdjęć w CV. ja bym jednak wolał widzieć o kim rozmawiam

Wolał nie wolał, jeśli rekrutujesz na stanowisko, w którym to nie prezencja/uroda stanowi główną podstawę przyjęcia, to skupiasz się na kompetencjach. Siedzę #zagranico i tu się fotek nie daje do CV, a jak dasz, to pracodawca może odrzucić tylko na wszelki wypadek aby nikt go nie posądził o dyskryminację.
  • Odpowiedz
Zacznę od tego, że czytając tego typu pierdy to mam wrażenie, że pracodawcy to się zatrzymali we wczesnych latach 90. Typie, XXI wiek, otwarte granice Europy, firm takich jak Twoja jest pewnie od c---a. I o ile nie jest to jakaś mocno wyspecjalizowana branża to nie Ty, a ktoś inny przyjmie taką osobę do pracy. No chyba, że zajmujesz się rekrutacją do biedronki czy innych c------w za 1800zł netto + ciesz się pan, bo mamy 127 ukraińców na pana miejsce XDDDD

@AnonimoweMirkoWyznania:

Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie jakąś formułkę nauczoną w PUP.

Zrozumcie że pracodawca dostaje kilkaset CV i nie będzie odpowiadał na
  • Odpowiedz
Wpis w CV że jesteście kontaktowi,rzetelni,uczciwi,piękni i szybko się uczycie nikogo nie interesuje.


@AnonimoweMirkoWyznania: to przestańcie podawać te cechy w wymaganiach/oczekiwanym profilu pracownika xD

6. Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie jakąś formułkę nauczoną w PUP.

7. Wysyłanie kilkuset CV wszędzie gdzie się da jest głupotą bo każdy pracodawca to od
  • Odpowiedz