Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako pracodawca udzielę Wam kilku rad,które powinny Wam się przydać

1. Pracodawca nie będzie nawet otwieral CV jeżeli przesyła je "kwiatuszek 85" lub misiaczek90

2. Jeżeli prosi się Was o wpisanie w tytule nr referencyjny ogloszenia,rodzaj stanowiska lub nazwę miasta to ZRÓB TO! Tytuł "moje CV" lub lub "aplikacja" też nie są nawet otwierane.

3. Szlag trafia człowieka jak szuka np kelnera a dostaje CV z tytułem..Przedstawiciel Handlowy lub jeszcze co innego...takie Cv też ląduje w koszu bez otwierania..

4. Wpis w CV że jesteście kontaktowi,rzetelni,uczciwi,piękni i szybko się uczycie nikogo nie interesuje.

5. Fotka z wakacji lub na łące..a już w łazience lub z imprezy wyklucza takiego bezrobotnego...

6. Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie jakąś formułkę nauczoną w PUP.

7. Wysyłanie kilkuset CV wszędzie gdzie się da jest głupotą bo każdy pracodawca to od razu zauważy.

8. Zadawanie pytan do pracodawcy w stylu "a ile zarobię,jaka stawka, a coś więcej proszę mi powiedzieć"-dyskwalifikacja w przedbiegach.Zrozumcie że pracodawca dostaje kilkaset CV i nie będzie odpowiadał na Wasze pytania.

9. Czytajcie ogłoszenia ze zrozumieniem.

10. Jeżeli czujesz że sobie nie poradzisz w pracy do której wysyłasz swoje CV to oszczędź czasu sobie i pracodawcy.

Przedstawiłem Wam 10 przykazań żeby Wam pomóc bo wiem jak jest na rynku pracy ale też dlatego że już ręce opadają podczas rekrutacji...

#praca #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 200
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Najbardziej żenujące jest to, że dobrych kilka punktów to rady w stylu: "Zamaskujcie swoją mierność, żebym nie czuł się taki zażenowany kiedy przychodzi kolejna Karyna na stanowisko kelnerki".

Przecież dla zatrudniającego to lepiej jak ktoś wysyła CV ze zdjęciem z łazienki albo z maila [at]kwiatuszek.pl. W ten sposób szybciej eliminuje się ludzi mało ogarniętych i nieokrzesanych bez marnowania czasu na rozmowę. Problem kiedy CV nie jest kilkaset, a kilkadziesiąt plus
  • Odpowiedz
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania

"7. Wysyłanie kilkuset CV wszędzie gdzie się da jest głupotą bo każdy pracodawca to od razu zauważy."

Nie, będę pisać dedykowaną aplikację ps każdą ofertę, łącznie z lustrem motywacyjnym dlaczego chcę pracować akurat tu. A odbiorca nie zada sobie nawet trudu odpowiedzieć.
  • Odpowiedz