Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako pracodawca udzielę Wam kilku rad,które powinny Wam się przydać

1. Pracodawca nie będzie nawet otwieral CV jeżeli przesyła je "kwiatuszek 85" lub misiaczek90

2. Jeżeli prosi się Was o wpisanie w tytule nr referencyjny ogloszenia,rodzaj stanowiska lub nazwę miasta to ZRÓB TO! Tytuł "moje CV" lub lub "aplikacja" też nie są nawet otwierane.

3. Szlag trafia człowieka jak szuka np kelnera a dostaje CV z tytułem..Przedstawiciel Handlowy lub jeszcze co innego...takie Cv też ląduje w koszu bez otwierania..

4. Wpis w CV że jesteście kontaktowi,rzetelni,uczciwi,piękni i szybko się uczycie nikogo nie interesuje.

5. Fotka z wakacji lub na łące..a już w łazience lub z imprezy wyklucza takiego bezrobotnego...

6. Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie jakąś formułkę nauczoną w PUP.

7. Wysyłanie kilkuset CV wszędzie gdzie się da jest głupotą bo każdy pracodawca to od razu zauważy.

8. Zadawanie pytan do pracodawcy w stylu "a ile zarobię,jaka stawka, a coś więcej proszę mi powiedzieć"-dyskwalifikacja w przedbiegach.Zrozumcie że pracodawca dostaje kilkaset CV i nie będzie odpowiadał na Wasze pytania.

9. Czytajcie ogłoszenia ze zrozumieniem.

10. Jeżeli czujesz że sobie nie poradzisz w pracy do której wysyłasz swoje CV to oszczędź czasu sobie i pracodawcy.

Przedstawiłem Wam 10 przykazań żeby Wam pomóc bo wiem jak jest na rynku pracy ale też dlatego że już ręce opadają podczas rekrutacji...

#praca #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 200
  • Odpowiedz
Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie jakąś formułkę nauczoną w PUP.

Zadawanie pytan do pracodawcy w stylu "a ile zarobię,jaka stawka, a coś więcej proszę mi powiedzieć"-dyskwalifikacja w przedbiegach.


@AnonimoweMirkoWyznania: o kurka xD Liście w sensie motywacyjnym? xD
A co do stawki, to masz rację. Źli pracownicy chcą wiedzieć, ile się zarabia, zamiast cieszyć się, że w ogóle mają pracę. Co te roszczeniowe pokolenie, myślą, że do
  • Odpowiedz
@seeksoul: listy motywacyjne przez ostatnie lata widziałam jedynie w Januszexach :D Poza pojedynczymi stanowiskami, gdzie faktycznie taki list mógł mieć wpływ (bardziej w zawodach, gdzie duże znaczenie miała umiejętność wysławiania się)
  • Odpowiedz
10. Jeżeli czujesz że sobie nie poradzisz w pracy do której wysyłasz swoje CV to oszczędź czasu sobie i pracodawcy.


@AnonimoweMirkoWyznania: i jeszcze ten punkt, kiedyś w mojej pierwszej pracy babeczka z HR-ów powiedziała mi co innego

raz na jakiś czas warto wysłać swoje CV na jakieś lepsze stanowisko, bardziej odpowiedzialne, bardziej wymagające itp. żeby zobaczyć ile jeszcze dzieli nas od tego poziomu, ile jeszcze pracy nas czeka i ogólnie
  • Odpowiedz
Zadawanie pytan do pracodawcy w stylu "a ile zarobię,jaka stawka, a coś więcej proszę mi powiedzieć"-dyskwalifikacja w przedbiegach.Zrozumcie że pracodawca dostaje kilkaset CV i nie będzie odpowiadał na Wasze pytania.


@AnonimoweMirkoWyznania: XDDDDD

To jako Pracodawca zacznij podawać stawkę.
  • Odpowiedz
10. Jeżeli czujesz że sobie nie poradzisz w pracy do której wysyłasz swoje CV to oszczędź czasu sobie i pracodawcy.


@AnonimoweMirkoWyznania: ja te zasade wyznaję zawsze i przez swoją niską samoocene chyba nigdy nie znajde pracy xD tyle fajnych ogłoszeń i staży mi się przewija a ja ciągle to olewam bo myślę, że a #!$%@? są lepsi ode mnie, nie poradzę sobie ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz