Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako pracodawca udzielę Wam kilku rad,które powinny Wam się przydać

1. Pracodawca nie będzie nawet otwieral CV jeżeli przesyła je "kwiatuszek 85" lub misiaczek90

2. Jeżeli prosi się Was o wpisanie w tytule nr referencyjny ogloszenia,rodzaj stanowiska lub nazwę miasta to ZRÓB TO! Tytuł "moje CV" lub lub "aplikacja" też nie są nawet otwierane.

3. Szlag trafia człowieka jak szuka np kelnera a dostaje CV z tytułem..Przedstawiciel Handlowy lub jeszcze co innego...takie Cv też ląduje w koszu bez otwierania..

4. Wpis w CV że jesteście kontaktowi,rzetelni,uczciwi,piękni i szybko się uczycie nikogo nie interesuje.

5. Fotka z wakacji lub na łące..a już w łazience lub z imprezy wyklucza takiego bezrobotnego...

6. Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie jakąś formułkę nauczoną w PUP.

7. Wysyłanie kilkuset CV wszędzie gdzie się da jest głupotą bo każdy pracodawca to od razu zauważy.

8. Zadawanie pytan do pracodawcy w stylu "a ile zarobię,jaka stawka, a coś więcej proszę mi powiedzieć"-dyskwalifikacja w przedbiegach.Zrozumcie że pracodawca dostaje kilkaset CV i nie będzie odpowiadał na Wasze pytania.

9. Czytajcie ogłoszenia ze zrozumieniem.

10. Jeżeli czujesz że sobie nie poradzisz w pracy do której wysyłasz swoje CV to oszczędź czasu sobie i pracodawcy.

Przedstawiłem Wam 10 przykazań żeby Wam pomóc bo wiem jak jest na rynku pracy ale też dlatego że już ręce opadają podczas rekrutacji...

#praca #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 200
@AnonimoweMirkoWyznania: mam parę pytań:

7. Wysyłanie kilkuset CV wszędzie gdzie się da jest głupotą bo każdy pracodawca to od razu zauważy.


W jaki sposób zauważysz, że wysyłam CV do xxx innych firm?

5. Fotka z wakacji lub na łące..a już w łazience lub z imprezy wyklucza takiego bezrobotnego...


Nie mam zdjęcia w CV i nigdy nie będę miał. Patologiczny wymóg pracodawców.

6. Napisz kilka słów OD SIEBIE w liście a nie
@AnonimoweMirkoWyznania:

1. Pracodawca nie będzie nawet otwieral CV jeżeli przesyła je "kwiatuszek 85" lub misiaczek90


E tam, ja otwieram, ale kandydat od razu ma punkt mniej.

5. Fotka z wakacji lub na łące..a już w łazience lub z imprezy wyklucza takiego bezrobotnego...


100% racji, mimo że minęło już kilka miesięcy od rekrutacji to wciąż nie mogę wyjść z szoku po zobaczeniu takich fotek w CV. Jeszcze rozumiem jakieś małolaty aplikujące do
@AnonimoweMirkoWyznania: kiedyś w list motywacyjny do bodajże działu prawnego Orlenu? Praktyki bezpłatne, Nie jestem pewna co do firmy, wkleiłam kawałek ustawy o prawach autorskich i dostałam zaproszenie xD także skończcie z tym #!$%@? o listach motywacyjnych, i tak nikt ich nie czyta bo można sobie nimi dupę wytrzeć. Szczególnie na bezpłatne praktyki.
@PiorunZeusa: ooo co do wysyłania kilkuset cv! Jak byłam tuż po liceum to wysyłałam wszedzie szukając zajęcia do rozpoczęcia studiów. Dzwoni do mnie jakaś idiotka i pyta się czy wysyłałam cv. To ja do niej ze skoro je dostała to pewnie wysłałam, bo szukam pracy. Oburzona ze nie wiem czy wyslalam cv na tak poważne stanowisko jak sprzedawca butów w ccc na 1/2 etatu. XDD
@AnonimoweMirkoWyznania mam już 12 letnie doświadczenie w zawodzie że nawet jak napisze #!$%@?@buziaczek.pl to i tak odpiszą. Całe życie też piszę maile zaczynając witam a kończąc pozdrawiam i nawet klienci z wyższej półki maja #!$%@? bo piszą podobnie albo nawet przecinki czy nawias stawiaja poprzedzając spacjami tam gdzie nie powinny być, a i tak robimy biznesy i każda strona jest zadowolona.
@ZaplutyKarzelReakcji: Z ciekawości pytałem (dwa miesiące temu?) w monopolowym o pracę. Ogłoszenie wisiało od wakacji na drzwiach. Ciekawość mnie zjadała, dlaczego? Dobra lokalizacja, dla klienta przestrzeń 1x2 a reszta zabudowana. W wakacje mieli problem z pracownikami i było zamknięte dwa tygodnie (karteczka: urlop), później skrócono godziny od 6 do 22 (był całodobowy). Pani w monopolowym mi powiedziała.. Szukamy niestety tylko kobiet :D
8. Zadawanie pytan do pracodawcy w stylu "a ile zarobię,jaka stawka, a coś więcej proszę mi powiedzieć"-dyskwalifikacja w przedbiegach.Zrozumcie że pracodawca dostaje kilkaset CV i nie będzie odpowiadał na Wasze pytania.


@AnonimoweMirkoWyznania:
Mhm.