Wpis z mikrobloga

@Klepajro: Przeraziłbyś się, gdybyś zobaczył, jak teraz wygląda postawa programowa. Mam siostrzeńca w siódmej klasie i z matematyki zaczął w tym roku procenty (ja miałem w czwartej), potęgi i pierwiastki (w moim przypadku w piątej). Do tej pory nie miał równań (w pierwszej gimnazjum brało już się układy).

Mnożenie miałem w pierwszej podstawówki (podstawowe), w drugiej wymagana była tabliczka mnożenia (10x10). Boję się sprawdzić, kiedy to jest wprowadzane dziś.
@4d1n: żeby było zabawniej, na fizyce przekształcenia wzorów co krok. Większość uczy się na pamięć krok po kroku, bo idea im zupełnie obca, dopiero teraz wchodzi na matematyce równanie. Może w nowej podstawie, tej która idzie od czwartej klasy jakoś to uporządkują, ale obecne klasy 5-7 mają jeden wielki bałagan w naukach ścisłych.
@krystal_Tri_tapik: O tak, uczyłem go hydrostatyki - nie wiedział co i dlaczego się dzieje. Na chemii to samo, ale tu przynajmniej było mi łatwiej, zawsze miałem talent do tłumaczenia zagadnień z tego przedmiotu (ale wzoru 2*m^2 nie potrafił szybko załapać).

To jest przykre, że tak władze (te i poprzednie) skopały edukację. Dać typowemu Mietkowi spod budki i lepiej ułoży.
@saperq: Większość Polaków wysmiewa Twój wpis.Mi nie jest do smiechu bo sam jestem na emigracji od dobrych 7 lat. Nosacze krytykuja "poziom" nauki w DE. Ja tylko przypomnę: Siemens,Bosch,Audi,Bmw,VW,Porsche,Bayern,Opel,Mercedes,Airbus i wiele innych których mój mały możdżek nie potrafi sobie przypomnieć.To stworzyli i tam siedza w zarządach Ci "debilnie" kształceni ludzie.

Tylko Polska i wkuwanie dat was uratuje!!!! Możecie sie też pomodlić XD

pod uwagę wiek tych firm, historie obu krajów i wiele innych czynników.


@rav33: Oczywiście te firmy nawet pod zarządem debili działaja sobie same od siebie.Właśnie udowodniłes że firmy z debilnym zarządem lub bez niego działaja tak samo bo ktos tam kiedyś 100 lat temu puścił te machine w ruch.... Po jaki wuj wiec teraz jakiekikolwiek zarząd w Polskich firmach jezeli firmy bez zarządu dziłają tak samo sprawnie?
@saperq: Kolego, włączam się do dyskusji. Dzieci z grudnia 2010 poszły do 1 klasy w PL w wieku pięciu lat a obecnie są w 2 klasie i obczajają dodawanie o odejmowanie do 100. Rocznikowo w grudniu na testach podsumowujących rok miały 6 lat (obecnie 7). Tak, mam dzeci w tym wieku. Pozdrawiam.
@Ich_mag_Kaesekuchen: Piszesz sobie własną bajeczkę. Gdzie ja napisałem coś o debilnym zarządzie? Porównałeś poziom edukacji biorąc za przykład firmy ale czy wiesz, że takie firmy budowano latami. W Polsce w okresie komunizmu nie mogły się rozwijać przedsiębiorstwa na taką skalę. Dlatego wspomniałem o historii. Druga sprawa to, czy wiesz, że podczas II WŚ te fabryki miały darmowych pracowników? Mógłbym wymieniać Ci jescze pełno innych wydarzen, które wpłynely na ich rozwój jak
@rav33: Potrafisz się wysłowić,potrafisz logicznie mysleć (przeglądając mój profil) nadal jednak jestes biedakiem. To ja już wolę byc bogatym głupcem i wysmiewać "mondrych" biedaków. Nie zapomnij wysmiac Amerykanów jacy to debile som XD. Ty nadal pracuj w zachodniej montowni z debilami w zarządzie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Ich_mag_Kaesekuchen Nie wiesz gdzie pracuje i za ile, to po pierwsze. Po drugie jesteś zwykłym robolem w Niemczech na budowie i przy 8h pracy dziennie wyciągasz pewnie około 1,5k euro, wielki bogaczu haha. Ci uwielbiani przez ciebie Niemcy traktują cie jak tutaj w Polsce traktuje się Ukraińców. Masz pawod do dumy bo w Polsce nie umiałeś sobie poradzić i wszyscy na ciebie pluli, w Niemczech też na ciebie plują ale jesteś w
@rav33: Nie mierz wszystkich swoją miara.Zarabiam 2200k € na rękę a w Polsce 1500zł bo ukraincy na moje miejsce byli.... :( Potwierdzam ze w Polsce za 1500zł nie potrafiłem sobie poradzić.
@rav33: Jezeli kleisz dziure gównem to byle ukrainiec Cie zastapi. Jezeli musisz tę dziure zasklepic czymś trwalszym niz gówno to musisz miec fach. W DE nie uzywa się gówna.Dlatego cenia fachowców ;)