Wpis z mikrobloga

Niektóre #rozowepaski to naprawdę mają siano w głowie. xD

-mieszkaj z facetem bez ślubu,
-wrzucaj zdjęcia na wszelkie portale internetowe,
-po kilku lata zachciej ślubu kościelnego
-ksiądz odmawia
-hurr durr jak on może
-pójdź do innej parafii
-znowu ci odmawiają xD
-pierwszy ksiądz rozesłał wici do każdej parafii w promieniu 200 km
-karyna i jej sebek będą musieli się zadowolić ślubem cywilnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-propsy dla księdza

#logikarozowychpaskow #zwiazki #bekazrozowychpaskow #bekazpodludzi
Pobierz matt66 - Niektóre #rozowepaski to naprawdę mają siano w głowie. xD 

-mieszkaj z fa...
źródło: comment_3TII8Bok2zVw50GxxVgOXJhGqoqwncbM.jpg
  • 85
@matt66: księdza z mojej parafii hejtowali inni księża z diecezji za to że ten udziela ślubów takim parom o jakiej napisałeś, udziela chrztu dzieciom których rodzice żyli bez ślubu itd. Skutkiem czego jest maaasa ślubów w tym kościele, często przyjeżdżają ludzie z bardzo daleka. I dobrze, bo czym np zawiniło takie małe dziecko?
Z resztą tego księdza uważam jako jedną z osób o najtwardzszym kręgosłupie moralnym. Życiowy i przyziemny, z czym
@Polish_Lewak: Mhm, czyli ksiądz ma nagiąć zasady Kościoła, bo jakaś laseczka tak chce, i udzielić jej świętokradczego sakramentu? Bo tym to będzie, jeśli ona ciągle mieszka z facetem, czyli żyje w grzechu. Tak jak mówiłem - chce ślubu? Niech spełni wymagania KK, nikomu sakrament ślubu się nie należy bo sobie zachce, trzeba najpierw spełnić jasno określone warunki.
@Polish_Lewak: no ale właśnie jest tym strażnikiem. Wiem, że się tego nie praktykuje, ale wkuriwa mnie to własnie, że w statystykach mamy 80% katolików a połowa z nich ma w piździe spowiedź raz w roku czy własnie życie tylko po ślubie.

Przez to ma kościół taką władzę, bo zbyt luźno podchodzi do swoich własnych zasad :) Ja chce żeby księża tacy byli na niekorzyść tej religii ( ͡° ͜ʖ
@matt66: #!$%@?łbym takich księży z kościoła w trybie natychmiastowym. Mieszkasz bez ślubu, źle. Chcesz wziąć, też źle. Tacy ludzie to nie księża a zwykłe #!$%@?.

Esit: znam wielu świetnych księży, szkoda, że takie śmieci psują wszystkim opinie.
@kompek: Człowieku, pomijając fakt, że to BAIT/ZARZUTKA, to właśnie małżeństwo-ślub kościelny jest dla takich ludzi. Gdybyś kojarzył cokolwiek z chrześcijaństwa, to znałbyś słowo: "nawrócenie". Jest nawet specjalny sakrament dla takich: spowiedź. Oczywiście istnieje coś takiego jak przeszkody do ślubu (m.in. bycie rodzeństwem/kuzynostwem, wiek, uprowadzenie, małżonkobójstwo), ale na pewno nie jest nią mieszkanie przed ślubem...
@BQP: @Nemrod: Wy chyba nie rozumiecie, że to tak nie działa. Nie można przyjąć sakramentu mając na koncie grzech ciężki, a mieszkanie przed ślubem właśnie takim jest. Ślub kościelny nie jest nigdzie wymagany, nie trzeba go mieć. I gdyby oboje chcieli się nawrócić to przestali by mieszkać ze sobą przez na przykład rok i wtedy poszli do księdza.
@Nemrod:

pomijając fakt, że to BAIT/ZARZUTKA


@Nemrod: Ma Pan dowód?

Gdybyś kojarzył cokolwiek z chrześcijaństwa, to znałbyś słowo: "nawrócenie".


@Nemrod: Ty, no wyobraź sobie, że znam takie słowo. I wiesz co? Ta kobieta, gdyby chciała naprawdę wziąć ślub z powodów religijnych, a nie dla ładnej, białej sukni, to zamieszkałaby z narzeczonym osobno. Inaczej jest domniemanie, że uprawiają przedmałżeński seks, czyli żyją w grzechu. No chyba że próbujesz mi w
@kompek: Powtarzam raz jeszcze: mieszkanie razem nie jest przeszkodą do ślubu (można to sprawdzić w Kodeksie Prawa Kanonicznego). Jeśli widać, że z różnych powodów nie zamieszkają osobno (np. mają dzieci na głowie), to idą do spowiedzi przed samym ślubem. I tyle. Do udziału w naukach przedślubnych nie jest wymagane życie w stanie łaski uświęcającej. To jest wymagane do ślubu i Komunii świętej. A jeśli się wyspowiadają przed ślubem, to przyjmą te