Wpis z mikrobloga

Niektóre #rozowepaski to naprawdę mają siano w głowie. xD

-mieszkaj z facetem bez ślubu,
-wrzucaj zdjęcia na wszelkie portale internetowe,
-po kilku lata zachciej ślubu kościelnego
-ksiądz odmawia
-hurr durr jak on może
-pójdź do innej parafii
-znowu ci odmawiają xD
-pierwszy ksiądz rozesłał wici do każdej parafii w promieniu 200 km
-karyna i jej sebek będą musieli się zadowolić ślubem cywilnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-propsy dla księdza

#logikarozowychpaskow #zwiazki #bekazrozowychpaskow #bekazpodludzi
Pobierz matt66 - Niektóre #rozowepaski to naprawdę mają siano w głowie. xD 

-mieszkaj z fa...
źródło: comment_3TII8Bok2zVw50GxxVgOXJhGqoqwncbM.jpg
  • 85
@licbuz99: CO?! No weź se jaj nie rób. Idą do spowiedzi z mocnym postanowieniem poprawy (chcą przestać żyć w grzechu) i żaden, absolutnie żaden ksiądz nie może im odmówić spowiedzi. Już pomijając to, że takiej spowiedzi może wysłuchać KAŻDY ksiądz, bo nie jest to morderstwo ani nic tego kalibru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polish_Lewak: hola hola, nikt się nie #!$%@?. Jak Karyną chce #!$%@? szopkę w kościele, to niech wymogów kościoła dopełni. A jak #!$%@? jaja na religię to cywilny wystarczy
@BQP: @Nemrod: Ale rozumiecie, że żeby spowiedź była ważna to musi być żal za grzechy i chęć poprawy? Co z tego, że się wyspowiadają jak dalej będą mieszkać razem do ślubu przez jakiś czas. Tak jak mówiłem, niech się wyspowiadają, przez rok nie mieszkają razem i wtedy niech biorą ślub.
Do udziału w naukach przedślubnych nie jest wymagane życie w stanie łaski uświęcającej.


@Nemrod: Ale najpierw ktoś musi ją do tych nauk dopuścić, prawda? A raczej żaden ksiądz w okolicy jej tego nie klepnie, jak dalej będzie mieszkać z narzeczonym.

A jeśli się wyspowiadają przed ślubem, to przyjmą te sakramenty godziwie.


@Nemrod: Mhm, a wiesz że jedną z podstaw spowiedzi jest szczery zal za grzechy i postanowienie poprawy? A jak
@kompek: Na naukach przedślubnych nie ma żadnych bramkarzy, nikt ich nie śledzi do domu i nie sprawdza czy przypadkiem nie mieszkają ze sobą. Mało tego, często jest tak, że nauki organizuje jedna większa parafia i mają narzeczonych z całej okolicy.
Spowiedź jest ważna po uzyskaniu rozgrzeszenia, a nie po wypełnieniu pokuty. Możesz ją wypełnić nawet tydzień później - nie ma problemu.
Tak jak mówiłem, niech się wyspowiadają, przez rok nie mieszkają razem i wtedy niech biorą ślub.


@licbuz99: ty chyba jesteś niepoważny i sobie religię wymyślasz na nowo. Jak myślisz, dlaczego spowiedź odbywa się zaledwie kilka dni przed ślubem? No na pewno nie po to, żeby wegetować przez rok bez żadnego powodu.
Dlatego się spowiadają PRZED ślubem.


@Nemrod: To jaki sens mają nauki przedmałżeńskie czy narzeczeństwo? Jak mają przygotować się do ślubu skoro już żyją jak małżonkowie? Nie może tak być, że przez 5 lat mieszka się wspólnie, uprawia seks, a potem godzinę przed ślubem spowiedź i wszystko jest w porządku.

Jak myślisz, dlaczego spowiedź odbywa się zaledwie kilka dni przed ślubem?


@BQP: Żeby wyspowiadać się z grzechów lekkich, a nie ŚWIADOMEGO
@licbuz99: Jak oni żyją to ja nie wiem, ale na naukach mają m.in. się dowiedzieć co sobie będą przysięgali, a tego dotąd jeszcze nie zrobili. To jest trochę tak, jakby na naukę jazdy przyjmowano wyłącznie takich, którzy nigdy w życiu nie jeździli. No jest część takich, a część już jeździła - pewnie jednak wszystkiego nie znają, może mają jakieś złe nawyki...
Natomiast faktycznie można przyjąć, że dla takich spowiedź i ŚLUB
Natomiast faktycznie można przyjąć, że dla takich spowiedź i ŚLUB są etapami nawrócenia.


@Nemrod: Prawda, ale tak jak pisałem do ślubu trzeba się przygotować, dlatego napiszę to po raz kolejny, mogą zrezygnować z mieszkania i współżycia na pół roku albo rok i wtedy wziąć ślub. Trzeba odpokutować grzechy, czym cięższe tym trudniejsza pokuta.

I jeszcze: spowiedź jest właśnie do grzechów ciężkich


@Nemrod: To prawda, ale w tym przypadku jaki ma
@licbuz99: od grzechów lekkich masz spowiedź powszechną podczas mszy. Kojarzysz fragment?

Spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam, bracia i siostry, że bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem. Mmoja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Przeto błagam Najświętszą Maryję, zawsze Dziewicę, wszystkich Aniołów i Świętych, i was, bracia i siostry, o modlitwę za mnie do Pana Boga naszego.

A ksiądz po tym mówi:
Niech się zmiłuje nad nami Bóg wszechmogący
Patrząc na to jakie te nauki to parodia, nie wiadomo :)


@BQP: Niby jaka parodia?

Bo Bóg jest miłościwy i nie tak mściwy jak Ty?


@BQP: ??? Ty chyba kompletnie nie wiesz o czym piszesz i o czym ja piszę. Myślisz, że KK wymyślił sobie, żeby czekać ze wspólnym mieszkaniem i seksem tak po prostu? Kilku biskupów usiadło i myślało co zrobić, żeby ludziom "utrudnić" życie? Spowiedź ma coś zmieniać
Na naukach przedślubnych nie ma żadnych bramkarzy, nikt ich nie śledzi do domu i nie sprawdza czy przypadkiem nie mieszkają ze sobą. Mało tego, często jest tak, że nauki organizuje jedna większa parafia i mają narzeczonych z całej okolicy.


@Nemrod: Tu się nie zrozumieliśmy. Mi chodziło o to, że skoro żaden ksiądz nie chce im udzielić ślubu, bo mieszkają razem, to jak mają iść na nauki? Kto dopuści tę parę do
@kompek: Ale jakie dopuszczanie do nauk? Możesz iść na nie nawet z własną siostrą lub matką. Nie musisz być nawet ochrzczony. Ślub możesz mieć równie dobrze za rok w Edynburgu.
A to wszystko to jest BAIT, bo "żaden ksiądz nie chce im udzielić ślubu" - o to się rozchodzi. To, że znajdzie się jeden głupek, który nie zna prawa kościelnego, to jest możliwe. Ale inni? Przecież jak oni by poszli z