Wpis z mikrobloga

#wykopowytrojboj
Siad
145 kg - 150 kg -155 kg
Wyciskanie
122,5 kg (ziomuś mi pod koniec zabrał sztangę :<)- 127,5 kg - 130 kg [FAIL]
Martwy (ostatnia seria rozgrzewkowa to miało być 175 kg, ale przez przypadek założyłem 185 ¯\_(ツ)_/¯ wiec ominąłem 195 kg, które miało być pierwszą próbą)
200 kg (Brak nagrania) - 202,5 kg - X (nie podszedłem)

Myślę, że jak na chudego szczura nie poszło źle, szczególnie, że bark już nie szwankuje.

Oceńcie technikę plz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
Kopinho - #wykopowytrojboj
Siad 
145 kg - 150 kg -155 kg 
Wyciskanie
122,5 kg (zi...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

od razu na ostry dyżur ortopedyczny, prześwietlenie, usg- rotatory całe. Jedynie mięśnie nadwyrężone- no i przerwa od ciężarów


@Kopinho: To ci się udało :) Bo poważniejsza kontuzja barków to problem którego często nie da się pozbyć. Dlatego w wypadku barków zawsze STABILNOŚĆ>mobilność

Ale przy twojej technice wyciskania wróżę w przyszłości wiele problemów właśnie z barkami/klatką. Zbyt mocne, agresywne flarowanie robisz przy wyciskaniu, zobacz łokcie prowadzisz ok przy opuszczaniu, sztanga leży już na klacie a ty jeszcze nie zaczynasz wyciskać a już łokcie zmieniają pozycję (to jest zapewne nawyk, bo ciskasz barkami/klatką a nie tricepsem), a gdy wyciskasz to jeszcze mocniej flarujesz. Najlepiej to widać przy 127,5kg i 130kg, sztanga zawsze szuka najłatwiejszej drogi (najmocniejszych grup mięśniowych), u ciebie widać że są to barki/klatka, a triceps masz bardzo słaby = wystrzeli bark albo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@IntruderXXL ławka jest dobrej wysokości. To ja jestem tu problemem. Wyciskam na palcach wlasnie, bo nie potrafie sily na pelnej stopie wygenerować, nie wychodzi mi to bardzo. Będę nad tym pracował, nagram jakąś serię na mniejszym ciężarze i cię zawołam, bo widzę jesteś w temacie. Poeksperymentuje też jeszcze z pietami na ziemii, ostatnia próba byla dawno temu, moze to też źle robiłem :v.
  • Odpowiedz
@Kopinho: Ja sam tą zmianę pozycji przechodziłem, i pierwsze tygodnie były masakryczne, bo mostek był niższy sztanga ważyła tonę na klacie, a leg drive nie pomagał bo był źle zgrany w czasie z wyciskaniem. Ale teraz przez dobrze zgrany w czasie leg drive, sztanga odrywa się od klatki z łatwością, wręcz wystrzeliwuje jak z katapulty :)

Trik polega na tym że przy opuszczaniu trzymasz nogi napięte, wciskając piętę w podłogę,
  • Odpowiedz
Oceńcie technikę plz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kopinho: czy tylko ja tam widzę "koci grzbiet" przy martwym? Na dodatek ciągnięcie ostatniej fazy w dużej mierze prostownikiem pleców?
  • Odpowiedz
@Kopinho: nie przejmuj się pochylaniem, niektórzy tak po prostu siadają. Przy ciągu powinieneś bardziej kolana doprostowac. Siad krótsze odejście. Na ławce słabo rzeczywiście z ogólna stabilizacja. Ogólnie spoko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@chuckmls zawsze są jakies mankamenty, wiadomo. Dzięki :>

@beefislife pochyleniem sie nie przejmuje, bardzo mi wygodnie w tej pozycji. Odkad sie przerzucilem z high bara to zaczalem lubic siady. Odejscie masz na mysli od stojaków? Ławka to moj problem od zawsze, ale przynajmniej sie nie bede nudzil na treningu ()
  • Odpowiedz
@Kopinho jeżeli mogę, to też napiszę co zauważyłem. Martwy chyba z tego wszystkiego najlepszy, tak jak ktoś już tam chyba pisał. Wyciskanie bardzo mało stabilizacji, w tym ułożeniu na ławce też możnaby sporo pozmieniac, żebyś był bardziej stabilny.

I przysiad. Musisz wzmocnić poślady, bo kolana są w mocnej rotacji wewnętrznej przy wstawaniu - bardzo niebezpieczne. Najpierw powinieneś bardziej dać biodro w tył tzw hip hinge, bo mocno kolana obciążasz. Dorzuć do
  • Odpowiedz
@Kopinho: Dla mnie techniki to tu nigdzie nie było, ale siła jest. W siadzie wygląda na to, że kolana to prawie klasnęły, WL j/w, martwy też technika daleka od ideału - szarpnięcie sztangi, stuknięcie jej piszczelami przez co poleciała do przodu, plecy jak plecy, o zamknięciu też można dyskutować.

Zamiast wrzucać milion akcesoriów jak poleca @wonias12 to pracuj nad techniką i pójdzie do przodu, bo jest dużo do poprawy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wonias12
@urak666
Najbardziej chyba sie skupie na rozwiazaniu problemu schodzacych sie kolan i stabilnosci w wyciskaniu. O ile z bp wiedzialem, że nie jest najlepiej to te kolana faktycznie niefajnie uciekają.
  • Odpowiedz
@d1ck: Na żywo prezentuje się trochę lepiej xD. Jestem jedną z najsilniejszych osób na mojej siłce (to fitness klub, w którym większość nie robi siadów ani martwych xD)
  • Odpowiedz