Wpis z mikrobloga

Jedną z rzeczy która mnie brzydzi jest oszukiwanie starszych ludzi. No i spotkałem się z takim combo że sam nie wiem co o tym myśleć. Pracuję w sklepie z elektroniką we #wroclaw i mieliśmy tu taką starszą panią. Kupiła jakiś drobiazg ale z nią pogadaliśmy i jeszcze dzień później wróciła coś zapytać no i z czekoladą przyszła z wdzięczności że jej pomogliśmy. Ale to co się stało wczoraj przeszło moje wyobrażenia. Pani do nas wraca i pyta czy możemy jej pomóc bo kupiła tablet w #tmobile i nie wie czy jest z nim wszystko ok. Więc okazało się, że tablet rozładowany. Podładowaliśmy go ale nie chciał się włączyć. W końcu odpalił i okazało się, że obraz skacze, są artefakty na ekranie i w końcu sam się wyłącza. W związku z tym powiedziałem, że mogę następnego dnia po pracy podejść do salonu w #arkady wrocław i pomóc wyjaśnić sprawę. I tu clue sprawy - pani przychodzi następnego dnia, że dostała SMS z zaproszeniem do salonu bo oni ZDALNIE sprawdzili, że jej tablet nie działa i że wyślą na serwis. No i oczywiście wydali jej papier i wysłali na serwis.

Dziady jedne z T-Mobile Arkady Wrocławskie. Tablet który pewnie sami uszkodzili sprzedali babci uszkodzony żeby przez nią wysłać na serwis. Kobieta całą noc nie spała. Przyszła do nas i się popłakała. Powiedziałem jej, żeby w żadnym wypadku sama nie szła do tego salonu po odbiór tylko że z nią pójdę. Aż mnie telepie. #patologiazmiasta #korposzczury
  • 102
Nagle sru technologia #!$%@?ła w ciągu roku?


@ethics: ostatni telewizor jaki miałem to taki kineskopowy z eurozłączem (SCART) chyba z 15 lat temu.
Od znajomych słyszałem o HDMI, że sobie podłączają laptopy do telewizorów, ale nie mam telewizora i dla mnie wszystkie tematy związane z jakimiś chromecastami, hdmi, smart tv czy nawet konsolowe są tak samo nieznane jak dla tej starszej pani.
A przecież konsole, hdmi i płaskie telewizory są od
@jono: Szanuję bardzo za tę postawę.
W pełni rozumiem, że starsza osoba może mieć problem z technologią, oczywiście łatwo napisać, że hehe gupi dziadek ni umi w komputry, ale może często jest tak, że po prostu nie ma kto temu dziadkowi wytłumaczyć jak to działa albo po prostu umysł szwankuje (każdy z nas ma rodzica, wujka/ciocię czy babcię/dziadka, który/a notorycznie zapomina jakichś pierdół albo powtarza szósty raz to samo). Mój Dziadek
a mnie dziwi, że ludzie na starość głupieją. Zachowują się jak dzieci. Zamiast podejść do technologi i się jej nauczyć (tak nie potrzeba kursów szkoleń itp. małe dzieci same obsługują tablety bez nauki) to wolą iść w zaparte, że to nie dla nich, oni się nie znają i koniec.


@ethics: Poczekaj jak ty się zestarzejesz i nie będziesz miał ochoty ogarniać jakiejś mega-zega-X-new-technologic, którą przedszkolaki będą kumać po kwadransie, a której
Chyba masz 16 lat i za duzo filmow sie naogladles xD


@steve__mcqueen: w mojej rodzinie komputer jest od lat 80, było to Atari 130XE kupione w 1986 roku. Mama wspomina że aby go kupić w Pewexie musiała stać w kolejce bo takie było zainteresowanie tym modelem. I czytałem że łaczna sprzedaż komputerów Atari w Polsce wyniosła 200 tysięcy sztuk. Więc tutaj akurat kolega @ethics ma racje.
@Wozyack:
@jono: ty ale jak oni tablet #!$%@? tak ze artefakty się pojawiają na ekranie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) tez czasami jest mi smutno jak widzę jakieś naprawdę przerąbane sytuacje i staram się pomoc, ale w takich przypadkach o jakich mówisz w 99% przypadków babka albo dziadek coś #!$%@? i później nie chce się przyznać, albo kręci. Nieraz zostałem zwyzywany od oszustów bo gość sobie coś zrobił sam
@MZ23: masz rację. Ale słyszałeś kiedyś, żeby sieć sprawdzała czy twój telefon/tablet jest sprawny i zapraszała SMS-em do serwisu? Ja nie. Więc najpierw myślałem, że tu chodzi o zwykłą awarię. I chciałem pomóc. Ale jak się okazało, że oni SMS-em wysłali "zaproszenie" do serwisu i pani przyszła następnego dnia już z kartą serwisową to lampka mi się zaświeciła. Oni musieli wiedzieć sprzedając ten tablet że coś jest nie tak. To trwało
a mnie dziwi, że ludzie na starość głupieją. Zachowują się jak dzieci. Zamiast podejść do technologi i się jej nauczyć (tak nie potrzeba kursów szkoleń itp. małe dzieci same obsługują tablety bez nauki) to wolą iść w zaparte, że to nie dla nich, oni się nie znają i koniec.


@ethics: babcia kupuje tableta żeby nie być w tyle z postępem a ty (specjalnie z małej litery) jeszcze byś ją kopnął że