Wpis z mikrobloga

@Lavie: człowieku zastanów się co Ty piszesz, wiesz czym jest monarchia? Wiesz jak wygląda dziedziczenie władzy? Uważasz, że nie jest uwłaczającym dla historii rodu przedstawianie absolutnie sfałszowanej historii w której jedna z władczyń, Małgorzata Andegaweńska, absolutnie wielka przedstawicielka na kartach historii ze owianą sławą linią Lancasterów nagle jest czarna? Zdajesz sobie jakie miałby następstwa międzykulturowy ślub w tamtych czasach?
Usiądź, poczytaj, zastanów się nad konsekwencjami. To nie jest tylko kolor skóry.
@pepies powiem więcej: dlaczego na przykład Raya Charles'a zagrał Jamie Foxx, który widzi? Dlaczego takie postacie jak SonGoku, Bart Simpson mówią głosami kobiet, skoro te postacie są facetami? Dlaczego Doctora Strange w jednym z ostatnich Filmów Marvela nie dość, że nie gra osoba z Tybetu, to jeszcze jest grana przez kobietę?

I wreszcie, dlaczego Jezusa Chrystusa grał amerykański aktor w filmie Gibsona?!

Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
@pepies zatem nie przeszkadza Ci zaklamanie historyczne poprzez użycie np. amerykańskiego Aktora, który zagrał Żyda, a przeszkadza Ci czarnoskóra aktorka grająca Królową Anglii...

Powiem Ci więcej: w Polsce też zakłamywano historię. W filmie "Mój Nikifor" Krystyna Feldman - słynna Babka z Kiepskich - grała mężczyznę! Normalnie propagowanie dżender zanim to było modne!

Wszystko sprowadza się do jednej kwestii: to jest tylko #!$%@? film.
@Goofas: nie mam najmniejszego problemu o to, że film jest tylko filmem dopóki nie aspiruje do miana "dramatu historycznego" gdzie słowo historyczny ma kluczowe znaczenie dla mojego oburzenia. A Ty to porównujesz z simpsonem i Songo którzy jak wierzę, są dla Ciebie również bardzo ważnymi postaciami na kartach historii ludzkości. W końcu jeden z nich wielokrotnie uratował ziemię...
A tak wygląda gdy czarny aktor gra białą postać.
pepies - @Goofas: nie mam najmniejszego problemu o to, że film jest tylko filmem dopó...

źródło: comment_rYY0hP9h5bdzpShSqTt4dxeBHx8a3r2T.jpg

Pobierz
z historycznego punktu widzenia między innymi to że sugeruje to brak honoru ówczesnej władzy. To co sądzimy dziś o kolorze skóry nijak nie umywa się do podejścia z tamtych lat a takie zakłamywanie faktów historycznych w dokumencie nie powinno pozostawać niezauważone.


@pepies: Z historycznego punktu widzenia casting aktora z rudymi włosami mógł sugerować, że władza zajmowała się czarami.

Na szczęście nie żyjemy w historycznych czasach, tylko współczesnych i o ile reżyser