Wpis z mikrobloga

@zranoI: popracuj trochę w eclipse, a potem w inteliju, nagle okaże się że wiele rzeczy IDE potrafi zrobić za Ciebie i nie musi Cię informować o tym że wystąpił błąd poczas wyświetlania błędu.
@autowired: nie twierdzę, że Eclipse jest lepszy od IntelliJ, ale posiada dużą część funkcji, o których ludzie po prostu nie wiedzą, bo o IntelliJu poczytają i poznają jego skróty klawiszowe, podczas gdy Eclipsa powszechnie środowisko woli szkalować i twierdzić, że to gówno.

@zranoI: popracuj trochę w eclipse


@autowired: wlasnie wrocilem dzisiaj do eclipse i zobaczylem jak duze postepy zrobili. jakbys mial chote przedstawic jakies rzetelne argumenty to zapraszam do porownania sobie Eclipse, NetBeans i IDEA
* dostepne profilery
* analiza watkow
* analiza core dump
* wsparcie popularnego frameworka spring
* wsparcie Swing/JavaFX
* latwosc polaczenia sie ze zdalnym JVM w celach debuggowania

zgadnij co? IDEA nie oferuje zadnego z tych, imo
Warto kupić dla kogoś kto ma <1 rok komercyjnego expa?


@asdasdce2w: jedyne co mnie by sie przydalo z calej wersji ultimate to podswietlanie skladni i autouzupelnianie JSP i JSF, poza tym nic ;) uzywalem jak bylem studentem bo bylo za darmo, a jak sie skonczyla licencja studencka to nie zauwazylem roznicy
@asdasdce2w: Eclipse tez ma pluginy, znajdziesz je w marketplace, potem czekasz 3 doby aż sie połączy z Marsem i już możesz szukac ciekawych wtyczek ( )
Ogólnie do webdeva nie ma nic lepszego niż intelij w wersji ultimate. Prawdziwy kombajn do zadań specjalnych gotowy do działania. (Coś jak Linux i Mac)
@interface: a reszta o której mówiłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@autowired: nie sprawdzalem, w tej chwili analizuje 2.5GB core.dump ( ͡° ʖ̯ ͡°) JVM sie #!$%@? jak przesylamy RTP i RTPC przez ~3000 Datasocketow, znalazlem juz 2 bugi w JVM w kodzie c++ ( ͡° ʖ̯ ͡°) to bedzie udany release
@interface: a wiec widzisz ( )
@interface: vsc tak samo jak atom, sublimetext czy vim (bez heheszkow) jak robisz front i back to korzystanie z jednego programu jest super pomocne. Eksport endpointow do wspólnego miejsca o korzystanie z nich w obu projektach. No o zauważ ze jak mam jedno IDE to mam te same skróty klawiszowe, co plus
@interface:

* wsparcie popularnego frameworka spring

No jak nie ma jak ma? O jakim konkretnym wsparciu mówisz?

* wsparcie Swing/JavaFX

Do JavaFx na pewno można podpiąć SceneBuilder, w swingu chyba też był jakiś builder, ale tego nie jestem pewien. Intellij na pewno wspiera JavaFx pod względem podpowiadania składni w css, fxml itp.

* latwosc polaczenia sie ze zdalnym JVM w celach debuggowania

Też trochę nie rozumiem, bo ja bez problemu mogę
@interface:

imo IDEA jest swietne dla code moneky ale jak musisz wyjsc przed szereg i zrobic cos wiekszego to "WOOOO JA WIELKI PROGRAMISTA MAM UZYWAC ECLIPSE?!! przeciez to gunwo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tego zdania kompletnie nie rozumiem. Jakie niby większe rzeczy umożliwia tworzenie eclipse, a nie pozwala na to IntellIJ, że trzeba wyjść "przed szereg" i używać eclipsa. Popraw mnie jeżeli źle zrozumiałem ( ͡