Wpis z mikrobloga

jezuchrystu, co mi się wyświetliło na linkedinie:
Koleś z Ukrainy ma 14 lat doświadczenia w grafice, a chce zarabiać 3000 netto xddddddddddddddd

Mam obawy co do rynku profesjonalistów we Wrocławiu w niedalekiej przyszłości, jeśli ludzie z Ukrainy będą chcieć pracować z takim doświadczeniem za takie pieniądze, to za każdego z nas znajdą kogoś w nasze miejsce ¯\_(ツ)_/¯

#wroclaw #praca #grafika
Reepo - jezuchrystu, co mi się wyświetliło na linkedinie:
Koleś z Ukrainy ma 14 lat ...

źródło: comment_ENmdDGaXd3V8OmuArztKDmISNXqvvzE8.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
zobaczą, że Polak zamiast 3k bierze np 4k czy 5k albo nawet 6k.


@HetmanPolnyKoronny: nie do konca, bo trendy potem tworzą ci duzi, jak tworzą je, ludzie godni zarabiajacy to i godni tratkuje się ich. Zaden zarabiajacy 3 tys nie bedzie traktowany w firmie jako 'on ma cos do powiedzenia'. Pozycje buduje się nie tylko pracą, ale statusem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Reepo 4 programy, języki, kreatywne CV. Jeżeli jest jeszcze terminowy, dokładny, nie czeka na pomysły to 3k to śmiech na sali.. szkoda, że tak nisko się ceni. I tym samym trochę psuje rynek.
  • Odpowiedz
to za każdego z nas znajdą kogoś w nasze miejsce


@Reepo: Ale jak lekarze protestują to wykop hurr durr "A #!$%@? z nimi, najwyżej Ukraińcy przyjadą nas leczyć"
  • Odpowiedz
@Reepo: na Ukrainie minimalna krajowa to ok 120$ o ile się nie mylę, gdzie tam praktycznie całe spoleczenstwo zwyklych ludzi za tyle pracuje, to 3k netto w zlotowkach to dla niego duzy pieniadz. Tam jest bieda, albo klasa panów milionerów, pomiędzy to tak średnio.
  • Odpowiedz
stem 400 km od domu, z małym synkiem i drugim w drodze i się zastanawiam czy dane będzie chłopakom jeszcze bawić się z babcia. Codziennie ran


@Reepo: No to teraz jak jest w gorących to szybciutko znajdzie pracę :) Może nawet lepiej płatną
  • Odpowiedz
@boogabear: ba, to na linkedin miało taki rozgłos, że na bank ma teraz dużo ofert, dobrze dla chłopaka, mam nadzieję, że nie znajdą sie janusze i dadzą realistyczną ofertę :D
  • Odpowiedz
@szcz33pan: i sam tego obecnie doświadczam- na moja budowe przyszło kilku polaków (20 lat doświadczenia, 10 lat w UK) i za robotę, którą szanujący się człowiek nie tknie za mniej niż 12-15 funtow/ godzina, oni sobie zażyczyli 8-10 funtow. Minimalna to obecnie okolo 7,50. I jeszcze sie gnoje cieszyly, że szef zgodzil sie na wysoką cene. Poszli, a ten do mnie z tekstem, że za dużo zarabiam i obcial mi
  • Odpowiedz