Wpis z mikrobloga

jezuchrystu, co mi się wyświetliło na linkedinie:
Koleś z Ukrainy ma 14 lat doświadczenia w grafice, a chce zarabiać 3000 netto xddddddddddddddd

Mam obawy co do rynku profesjonalistów we Wrocławiu w niedalekiej przyszłości, jeśli ludzie z Ukrainy będą chcieć pracować z takim doświadczeniem za takie pieniądze, to za każdego z nas znajdą kogoś w nasze miejsce ¯\_(ツ)_/¯

#wroclaw #praca #grafika
Reepo - jezuchrystu, co mi się wyświetliło na linkedinie:
Koleś z Ukrainy ma 14 lat ...

źródło: comment_ENmdDGaXd3V8OmuArztKDmISNXqvvzE8.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
No cóż, tak działa kapitalizm. Ukrainiec jest lepszy - bo prawdopodobnie zrobi to samo tylko taniej.

Czyż nie o to walczy 95% wykopu?


@sildenafil: @monarchista: tak właśnie działa kapitalizm i zawód grafika jest wolny, otwarty, nielicencjonowany i niekoncesjonowany. Tak samo jak nie opłaca się stawiać hali produkcyjnej w samym centrum dużego miasta, tak samo nie zawsze opłaca się ją stawiać w ogóle w Europie, tak samo nie zawsze
  • Odpowiedz
@Reepo: przecież oni mieli wyłącznie brać najprostsze prace ("#!$%@?ć polakuff biedakuff ja skończyłem dobre studia to sobie poradzę"), a tu taki niespodziewany zwrot akcji xD
  • Odpowiedz
@Reepo: nic się nie martw, rynek to zweryfikuje. Jakiś Janusz zatrudni kolegę z Ukrainy za 3000 netto, kolega pozna ludzi z branży, od nich dowie się, że może zarabiać znacznie więcej i bez żalu pójdzie dalej.
  • Odpowiedz
Niewidzialna ręką wolnego rynku tu zadziała, z czasem wynagrodzenie Ukraińców w Polsce będzie dążyło do wyrównania z rynkową średnią


@HetmanPolnyKoronny: pewnie graficy z Norwegii też tak myśleli, a teraz ten rynek tam nie istnieje w ogóle xD
  • Odpowiedz
czemu ten człowiek nie pojedzie do cywilizowanego kraju :/


@#!$%@?: Wbrew pozorom Polska to w miarę cywilizowany kraj, a z takim skillem to niestety w takim UK to pracujesz za tyle co magazynier bez szkoły.
  • Odpowiedz