Wpis z mikrobloga

jezuchrystu, co mi się wyświetliło na linkedinie:
Koleś z Ukrainy ma 14 lat doświadczenia w grafice, a chce zarabiać 3000 netto xddddddddddddddd

Mam obawy co do rynku profesjonalistów we Wrocławiu w niedalekiej przyszłości, jeśli ludzie z Ukrainy będą chcieć pracować z takim doświadczeniem za takie pieniądze, to za każdego z nas znajdą kogoś w nasze miejsce ¯\_(ツ)_/¯

#wroclaw #praca #grafika
Reepo - jezuchrystu, co mi się wyświetliło na linkedinie:
Koleś z Ukrainy ma 14 lat ...

źródło: comment_ENmdDGaXd3V8OmuArztKDmISNXqvvzE8.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
@Reepo: Widzę, że nikt tego nie skomentował, ale jednym z czynników zaniżających stawkę może być też angielski na poziomie A2. Jakby nie było w korpo/startupach management często nie mówi po polsku.
  • Odpowiedz
  • 0
@jaZZjack usługodawcy. Również w swojej pracy wyceniam tworzenie grafik. I wiesz dla mnie taki grafik, który dużo potrafi, a mało chce zarabiać jest ok. Jemu płacisz mniej niż innemu, tym samym zarabiasz więcej. Natomiast uważam, że jest to psucie rynku. To samo tyczy się, np. wszystkich copy. Wiesz, że niektórzy za 1k zzs chcą jedynie 8/15 zł netto??
  • Odpowiedz
@Reepo: poznałem Ukraińców, którzy więcej zarabiali na budowie, a i tak było im mało i sobie poszli xD Ten albo się nie szanuje, albo nie miał na myśli pełnego etatu za te 3k.
  • Odpowiedz
B2 to jest już dobre władanie językiem, więc wątpię, w komentarzach napisał, że nie wiedział, że graficy w Polsce z jego doświadczeniem mogą więcej


@Reepo: aż mnie te kwoty zabolały. Niedawno byłem na rozmowie w Warszawie o pracę jako grafik 2D/ilustrator i proponowany max to było 3500zł netto przy umowie na 1/4 etatu + umowa zlecenie. Dodam tylko że mam 10 lat doświadczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk: Nie istnieje.
Podobnie cienko jest z IT.
Tam wiekszosc sie polapalo ze mozna dzialac przez Internet, wiec firmy z NO zatrudniaja zdalnie ludzi zza granicy, bo w sumie ktokolwiek, nawet Niemiec wezmie mniej niz grafik/programista na miejscu.

To nie jest kraj dla grafikow.

Doszlo do takich absurdow nawet, ze graficy z Norwegii emigruja do Polski xD
  • Odpowiedz