Wpis z mikrobloga

chciałbym żyć w normalnym kraju
z drugiej strony mam tutaj rodzinę dziewczynę znajomych i ogólnie wszystko i nie chciałbym się z tym rozstawać
jestem nawet w jakiś tam sposób przywiązany emocjonalnie do tego kawałka ziemi

idealnym rozwiązaniem wydaje się być anexja przez republikę niemiecką
w sensie żeby po prostu polsza stała się integralną częścią niemiec na w pełni równych zasadach każdy otrzymał obywatelstwo i wgl
piękne by to było ehhhhhhhhhhhhh


#patriotyzm #marzenia #4konserwy #neuropa #neoreakcja #polska #niemcy #gownowpis #oswiadczeniezdupy #takaprawda #polityka
Chodtok - chciałbym żyć w normalnym kraju
z drugiej strony mam tutaj rodzinę dziewcz...

źródło: comment_IGdiKOeOyhqBnz7seWnxfzIq10pc8HQS.jpg

Pobierz

no właśnie

  • popieram  W S P A N I A Ł Y  pomysł 50.2% (287)
  • wolę kisić się w katofaszystowskim zaścianku 49.8% (285)

Oddanych głosów: 572

  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Okcydent: Myślę, że poza oczywiście kretyńskim imperializmem zaborców, zwłaszcza tych dwóch bardziej cywilizowanych, bo od tego trzeciego trudno było jakiejkolwiek interesującej polityki oczekiwać, czynnikiem tym były wpływ romantycznego p--------o oraz działania spodziewających się wielkich wpływów na rząd dusz odrodzonego państwa funkcjonariuszy Watykanu. Faktem historycznym jest jednak, że wielu z tych, którzy o niepodległość walczyło po pewnym czasie rozczarowało się nowymi porządkami przeprowadzanymi na modłę właśnie tego trzeciego zaboru. Tendencje separatystyczne
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: Giną podobnie jak ogromne zniszczenia wojenne związane z Wielką Wojną. Kongresówka była przed nią jednym z najbardziej uprzemysłowionych obszarów Europy.

A Watykan to chyba cały ruch niepodległościowy potępiał. Do tego stopnia, że powstańcami na ogół byli lewicowcy albo masoni.

Pomijasz też ogromną migrację z II RP do Ameryki i Francji.
  • Odpowiedz
Kongresówka była przed nią jednym z najbardziej uprzemysłowionych obszarów Europy.


@Okcydent: Jak już to Europejskiej części imperium rosyjskiego. No była też ogromna emigracja do Ameryki i Francji, ale co z tego?
  • Odpowiedz