Wpis z mikrobloga

Ostatnio trochę jeżdżę służbowo, żeby wyrobić się na czas jestem zmuszony korzystać z taksówek.
Sytuacja z wczoraj.

Zamawiam taksówkę, przyjeżdża oliwkowy VW Passat 1.9 tdi w kombi, wsiadam i jedziemy na dworzec. Po skończonym kursie pytam, ile płacę:
[Kierowca]: 12 złotych razem wyszło
[Ja]: Proszę bardzo, 15 i bez reszty.
[Kierowca]: O, dziękuję
[Ja]: A, i jeszcze paragon, bo potrzebuję się rozliczyć z firmą
[Kierowca]: O kurde, Panie, ale to na początku trzeba mówić, bo ja na kasę muszę nabić
[Ja]: Przecież ma Pan nabite, wydrukowało się

Podał mi paragon, a tam 7 złotych stawki początkowej + 4 złote za odległość, dlatego kwota na paragonie była o złotówkę niższa niż to, czego ode mnie zażądał.

Z niedowierzaniem, że gość chciał mnie wyruchać NA ZŁOTÓWKĘ kazałem mu oddać resztę i napiwek, który dostał. Jego mina jak na zdjęciu niżej.

#taxi #taxistory #truestory
blunch - Ostatnio trochę jeżdżę służbowo, żeby wyrobić się na czas jestem zmuszony ko...

źródło: comment_X2qg3BLL1ueAJmaFUhq1utH8mwfd3TTV.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
@blunch: Dlaczego się Janusza pytałes o kwotę, jak ją widziałes na zegarze? Przecież włączył zegar jak nabiło na kasie? Ile wynosiła stawka za km, bo z tego wychodzi, że 2 zł, a chyba nie ma tańszych taryf.
  • Odpowiedz
via Android
  • 77
@devcoder Nie zwracam uwagi na klikanie kierowcy w nawigacje i komputerki, nie patrzę na taksometr, a chcę być dowieziony do celu i otrzymać paragon.
Na paragonie jest napisane, że stawka wynosi 3 zł/km
  • Odpowiedz
@devcoder czasem taksometry sa tak ustawione, ze jak siadasz z tylu to trzeba sie wychylic zeby zobaczyc kwote, mi tez sie nigdy nie chce gimnastykowac, zwlaszcza jak mam zapiete pasy, wiec czesto sie dowiaduje ile zaplacilam dopiero jak sprawdze historie konta :p
  • Odpowiedz
@Smookie no ja mowie o sytuacjach z miasta w ktorym mieszkam, gdzie w sumie jezdze na podobnych trasach, z zaufanej korporacji i wiem ile powinnam zaplacic. Pewnie w innym miescie tez bym byla bardziej czujna
  • Odpowiedz
@blunch ostatnio jadę na lotnisko, przy wsiadaniu do taxi pytam czy nadal mają stałą stawkę na lotnisko 70pln, kierowca mówi że to już nie aktualne ale i tak taki standardowy kurs wynosi ok 70. Na lotnisku do zapłacenia mam 92 pln, płace bo i tak płaci moja firma. Za dwa tygodnie jak wracałem, zapłaciłem 59 PLN za tę samą trasę.
  • Odpowiedz