Wpis z mikrobloga

Ostatnio trochę jeżdżę służbowo, żeby wyrobić się na czas jestem zmuszony korzystać z taksówek.
Sytuacja z wczoraj.

Zamawiam taksówkę, przyjeżdża oliwkowy VW Passat 1.9 tdi w kombi, wsiadam i jedziemy na dworzec. Po skończonym kursie pytam, ile płacę:
[Kierowca]: 12 złotych razem wyszło
[Ja]: Proszę bardzo, 15 i bez reszty.
[Kierowca]: O, dziękuję
[Ja]: A, i jeszcze paragon, bo potrzebuję się rozliczyć z firmą
[Kierowca]: O kurde, Panie, ale to na początku trzeba mówić, bo ja na kasę muszę nabić
[Ja]: Przecież ma Pan nabite, wydrukowało się

Podał mi paragon, a tam 7 złotych stawki początkowej + 4 złote za odległość, dlatego kwota na paragonie była o złotówkę niższa niż to, czego ode mnie zażądał.

Z niedowierzaniem, że gość chciał mnie wyruchać NA ZŁOTÓWKĘ kazałem mu oddać resztę i napiwek, który dostał. Jego mina jak na zdjęciu niżej.

#taxi #taxistory #truestory
Pobierz blunch - Ostatnio trochę jeżdżę służbowo, żeby wyrobić się na czas jestem zmuszony ko...
źródło: comment_X2qg3BLL1ueAJmaFUhq1utH8mwfd3TTV.jpg
  • 87
@blunch: nie cierpię "cierpów" ale tym razem zaburaczyłeś , kurs za kilkanaście pln to dla cierpa niewielki biznes bo dostałe zlecenie i spada na koniec kolejki w danym rejonie , a to że nie zarobił na tym zleceniu to już nikogo nie obchodzi
@blunch: no to jak miałeś 2km x 3zł/km + 7zł za trzaśniecie (chyba że delikatnie domknołeś XD) to powinno wyjsc 13zł za kurs! To chłop Ci rabatu na złotówke dał, a Ty go tak po internetach rozsmarowujesz ¯_(ツ)_/¯


@devcoder przecież pierwszy impuls jest w cenie za trsasniecie
wytłumacz mi, proszę, ile taksówkarz zyska na tym, że nie nabije kursu na kasę.


@ostoja: tyle samo ile mechanik w warsztacie i ile fryzjer. Ja ich popieram. Po co ma wykazywać dochody? Wiadomo na jednym paragonie nic nie zyska, ale na dużej ilości niewydanych paragonów zawsze oszczędzi.
to Cię uświadomię, że taksówkarze mogą rozliczać się na podstawie karty podatkowej i wysokość podatku nie zależy wtedy od wysokości osiągniętego dochodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@ostoja: Wiem jak się rozliczają taksówkarze i to chyba ja Cię uświadomię że większość, naprawdę duża większość z nich jest na KPiR. Na karcie to byli taksówkarze dawno temu... Tacy którzy nie mają wpisanych wielu PKD jak to obecnie bywa w
Z niedowierzaniem, że gość chciał mnie wyruchać NA ZŁOTÓWKĘ kazałem mu oddać resztę i napiwek,

@blunch:
Pan był doświadczony, wiedział że z 12 jest szansa na napiwek z 15, z 11 raczej mało kto by dał tyle, bo to już prawie 40% wiećej :) Taktyk :)
Otwórz sklep. Jak przyjdzie gówniarz #!$%@? fajki podaruj mu, musi kombinować. Jak ktoś chleb zajęcie to tak samo. #!$%@? państwowe pieniądze. Przecież to wcale nie nasza kasa, niech zlotowa #!$%@? US


@skorpion666: Zły przykład podałeś, ale powiedzmy że wiem co chcesz mi przekazać. Fajnie, że troszczysz się o nasze pieniądze, fajnie że chcesz żeby z podatków rząd dbał o nas, budował nam drogi, usprawniał policję a nawet szpitale. Cieszy mnie to