Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #programowanie #php #webdev potrzebuję pomocy.
Muszę w ciągu tygodnia przepisać swój własny system CMS z czystego PHP na jakiś framework PHP. Samo PHP i SQL umiem dobrze, natomiast w żadnym frameworku nigdy nie pisałem. Mam zrobione własne logowanie, sesje, pobieranie i wyświetlanie z mySQL. Teraz stanąłem na krawędzi bo muszę wszystko pozabezpieczać przed SQL injection, XSS itp, więc łatwiej(?) będzie przepisać wszystko na nowo.

Co potrzebuję "out of the box":
- logowanie i rejestrowanie użytkowników, wysyłanie maili potwierdzających
- dostęp do mySQL, edytowanie rekordów w tabelach, bez szaleństw, proste selecty.
Co ważne, mam już gotowy ładny szablon strony w PHP i on musi zostać oraz mam bazę mySQL.

Jaki framework wybrać? Zend i Symphony odpadają jako zbyt kobylaste. Myślałem poważnie nad CakePHP ewentualnie CodeIngniter lub Laravel. Który z nich pojmę w kilka godzin na podstawie kursów lub manuala?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lelkomtu: Bierz Laravela wszystko czego potrzebujesz masz już na starcie, jest mega prosty, nowoczesny i przyjemny w pisaniu a do nauki starczy Ci spokojnie dokomentacja
  • Odpowiedz
A jak z szablonami w Laravelu. Mam własne pickery do kolorów, używam Select2, czy da się je łatwo przenieść do Laravela?


@Lelkomtu: No i? To PHP, spokojnie można mieć aplikację używającą kilku frameworków naraz. Nie żebym zalecal, po prostu można stworzyć aplikację które wykorzystuje funkcje z czegoś nowego obok tego co masz obecnie.
  • Odpowiedz
Co ważne, mam już gotowy ładny szablon strony w PHP


@Lelkomtu: nie wiem co masz, ale korzysta się z twiga lub bladea, chyba że chodzi ci od strony CMS, to również są gotowe syntaxy do takich rzeczy typu Markdown po prostu
  • Odpowiedz