Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy w polskim internecie istnieje większy szkodnik niż Stanowski ( @Krzysztof_Stanowski ). Gość ma duży zasięg bo aż 216 k obserwujących na tt, wypowiada się na każdy możliwy temat od medycyny, polityki, gospodarki, kinematografii, historii, ekonomii, etyki, prawa i aż po himalaizm zimowy.Nie wiem czy zdał maturę, studiów na pewno żadnych nie ma, taki wiejski filozof któremu wydaje się że coś wie ale ta wiedza jest bardzo powierzchowna, często oparta tylko na intuicji, stereotypach i ludowych mądrosciach. W sumie byłoby to tylko śmieszne gdyby nie fakt, że w tych swoich wpisach często obraża, rani i osądza ludzi którym cieżko się bronić przed człowiekiem z takim zasięgiem.
Zarzeczny kiedyś go ładnie podsumowal: "Jemu brakuje bardzo dużo wiedzy. Zawsze zwracałem mu uwagę, że kiedyś to wyjdzie. Bo nie wystarczy kochać Barcelonę i mieć lekkie pióro. Trzeba jeszcze coś wiedzieć, nie tylko o piłce i prostych sprawach."
#stanowski #weszlo #himalaizm #nangaparbat #pilkanozna #twitter
Pobierz
źródło: comment_BvN0bzfAelcRzG6AyIiNXmozcUhPnGxC.jpg
  • 60
@grucki: w ogóle się nie zgodzę. Obserwuję jego wpisy na twitterze, z wieloma się nie zgadzam, ale nie uważam, żeby to był szkodnik. To nie jego wina, że jego wpisy tyle osób obserwuje, a wynika to raczej z tego, że prowadzi akcję pod tagiem #dobrowraca. Jak ma coś do powiedzenia, to to mówi. Czasami mądrze, czasami mniej, a zarzut powinien być do obserwujących, że to łykają. Co do Zarzecznego, to
@grucki: Oczywiście jego maniera wypowiadania się na każdy temat jest irytująca, ale trzeba mu przyznać, że często ma jednak rację.

Bardziej #!$%@? jednak jego głęboka hipokryzja, jeszcze niedawno wyjazd jego kumpla Bogusia w Himalaje na narty był cool, a dziś śmieje się z Mackiewicza. No, słabe w #!$%@?.

Tak czy siak, biorąc pod uwagę akcję #dobrowraca, myślę, że mimo wszystko jest jakieś 1000 punktów na plusie w działaniu na TT.
@grucki: No to jeśli to jest największy szkodnik i tka to cie boli, to powiedz ile ty wsparłeś akcji charytatywnych.
Ile pomogłeś ludziom i jakie kwoty wyłożyłeś?

Daj jeszcze przykład gdzie napisał coś szkodliwego.
Daj też przykład gdzie ty zrobiłeś cokolwiek dobrego.
wypowiada się na każdy możliwy temat od medycyny, polityki, gospodarki, kinematografii, historii, ekonomii, etyki, prawa i aż po himalaizm zimowy


@grucki: Taka uroda publicystyki, na "każdy możliwy temat" wypowiadają się też Ziemkiewicz, Lis czy Michalik. Różnica jest w tym, że Stanowski przychodzi do "poważnej" publicystyki z innego środowiska, a że przy tym ma grono ludzi, którzy go obserwują, to z tego korzysta.
@grucki: ogólnie to mam mieszane uczucia co do tego pana. Odnoszę wrażenie, że on ma taką uliczną mądrość i wszystko bierze "na chłopski rozum". Nie wszystkie tematy jednak daje się ugryźć i zrozumieć w ten sposób, toteż nie raz wychodzi na ignoranta (którym trochę jest)