Wpis z mikrobloga

Mam projekt do zrobienia na studia, ale #excel #!$%@? mi jakieś fikoły xD

Generalnie chodzi o to, że wpisałem dane do trzech tabeli w #access, zrobiłem kwerendę i przeniosłem do excela. Chciałem wrzucić to wszystko w tabelę przestawną i policzyć średnią z danych. Tylko w polu, gdzie w tabeli jest średnia z danej emocji, excel pokazuje dla każdej z nich błąd DZIEL/0. Nie wiem jak to możliwe, przecież musiałoby być 0 wartości.
Kontrolnie więc postanowiłem zrobić po prostu funkcję ŚREDNIA na danych przeniesionych z accessa, bez tablicy. Coś tam wyszło. Jako że dużo wartości jest równych 0, a część z nich jest zapisane jako 0, a część jako 0,000 (mimo że zmieniałem format komórki na liczbową z 3 msc po przecinku). I teraz obczajcie: kiedy zmieniłem wartość z 0,000 na 0, średnia się zmieniła xDDDD

Nk mi powie jak to jest możliwe

  • 6
@wszyscyzginiemy: Jak dla mnie wygląda na problem z formatowaniem. Średnia się zmieniła, bo jak zmieniłeś te wartości do ma więcej liczb, dla której liczy średnią.

Zrób najprostszy test i w dodatkowej kolumnie zapisz- komórka obok razy 1, tam gdzie Ci wywali błąd to masz inny format niż liczbowy.
Zrób najprostszy test i w dodatkowej kolumnie zapisz- komórka obok razy 1, tam gdzie Ci wywali błąd to masz inny format niż liczbowy.


@Tomek1902: jeżeli liczba jest zapisana w formacie tekstowym to przemnożona nie wywali błędu tylko normalnie poda wynik.