Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do programowania obróbki na TNC530 z wykorzystaniem wielu baz. W jaki sposób to programujecie? Z manuala wykorzystałem cykl247 po czym podaje pozycję z tabeli prest, ale wywołany program zaczyna obróbkę w zupełnie innym miejscu. Nie ma znaczenia czy wywołam noy cykl(np 252) czy nowy program. Natomiast nie ma takiego problemu z wykorzystanie transferu pkt zerowego(cykl 7.0)? Co może być przyczyną?
#cnc
  • 10
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dosjaa: Jak mówi koleżka, sprawdź czy są aktywne jakiekolwiek przesunięcia, ew. przed puszczeniem programu w MDI wejdź w dany preset i zjedź na zera żeby zobaczyć czy się nie przestawiły. Jak wszystko śmiga to puść program i sprawdź na jakim presecie robi.
@Meksovi: nie wiem - poprostu zrobiłem to "normalnie", moi zmiennicy prosili mnie żebym ogarnął "multi-bazowanie", bo oni próbowali i im nie wychodziło. Dopytywałem się wcześniej czy korzystali z tabeli prestów, czy może wywoływali zmienną bazę za pomocą funkcji pomocniczych to mówili że ani rusz w żaden sposób.
@dosjaa: niestety moje stare programy w formacie .txt gdzieś wyparowały. Kiedyś miałem podobnie i ten problem będzie Ci się prawdopodobnie powtarzał. Jest funkcja M (chyba 143, albo 91) która niweluje wszelkie przesunięcia/skalowania itp. Zalecam przy pierwszym zjeździe na jakiekolwiek współrzędne w programie wpisać tą właśnie funkcje, bo potem się nakładają i jest problem. Wszystkie wymagane w programie później same się włączą.