Wpis z mikrobloga

#wroclaw #oszukujo

Cześć!
Przydarzyła mi się przykra sytuacja i chciałem was trochę ostrzec we #wroclaw .
Znalazłem z dziewczyną fajną ofertę kawalerki na olx.pl. Skontaktowaliśmy się z "właścicielem". Gość powiedział, że to mieszkanie z ogłoszenia już jest zajęte, ale ma jeszcze inne na ulicy Gwieździstej 6. Pojechaliśmy tam od razu, gość pokazał nam mieszkanie powiedział co i jak. Oferta była tak dobra, że się zdecydowaliśmy koszt to 1000 zł kaucja oraz 1300 czynszu w tym wliczone rachunki. Podpisaliśmy umowę. Posługiwał się swoim dowodem, morda się ze zdjęciem zgadzała. Zapłaciliśmy za wszystko dostaliśmy klucze i git, miał się kontaktować następnego dnia bo chciał zabrać jakieś rzeczy z mieszkania do siebie i to tyle. Ja byłem w pracy więc moja dziewczyna miała czekać na jego odpowiedź, okazało się, że ma wyłączony telefon, pojechaliśmy tam jak najszybciej się dało, około godz 19. Zamki w drzwiach zostały zmienione. Popytaliśmy sąsiadów i jeden facet potwierdził, że ktoś ok godziny 15:00 wymieniał zamki bo były dziury w drzwiach. Sprawę zgłosiliśmy na policję, być może nie jesteśmy jedyni.. uważajcie.
  • 167
  • Odpowiedz
@mOzdzierz: W tamtym wpisie gościu podaje przecież nr budynku, a mieszkania nie zna. Chodzi o to, że w tej bramie jest agencja towarzyska. Z tego co piszesz, mieszkania są wynajmowane na kilka nocy, więc wynajmujący raczej nie zauważą problemu. Gorzej, gdyby ktoś na stałe chciał wynająć. Podobno lokalizacja agencji towarzyskiej w sąsiedztwie potrafi być uciążliwa. Były jakieś artykuły na wykopie, gdzie mieszkańcy się skarżyli na pijanych facetów awanturujących się wieczorami.
  • Odpowiedz
@mOzdzierz: to teraz sobie pomyśl, jak muszą się czuć starsze osoby, wychowane w duchu uczciwości, które zostały oszukane metodą na wnuczka. Piszę to dlatego, że wykopki, które nigdy nie zgoliły jeszcze wąsa twierdziły swego czasu, że dobrze im tak (ofiarom), że mają nauczkę etc.

Wszyscy mądrzy dopóki ich samych to nie spotka. Powodzenia w całej sprawie.

ps. Jak ktoś to wyżej napisał- faktycznie chaotycznie wszystko przedstawiłeś, musiałem ze 3x czytać +
  • Odpowiedz
@kulturystyka-online: Taaa mam talent do takiego pisania a szczerze to sporo pisałem na świeżo. Jak ktoś zaczął wychodzić z tego mieszkania wtedy to serducho miałem w mózgu, do końca dnia się łapy trzęsły ;p .. ogólnie trochę za dużo atrakcji jak na kilka dni.
  • Odpowiedz
@Utero: Mieszkanie należy do Pana X
Pan X wynajmuje mieszkanie firmie.
Firma wynajmuje mieszkanie klientom na 1-2 noce coś jak hotel
Oszust wynajął w ten sposób to mieszkanie i "wynajął" je mi.
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (1287)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @nofink @x2one @JarosG @krave @MadIen @amisobad @mroz3 @seattle @klokupk @TgcRap4 @Dziki_Bigos @panopticon @xtomekw1976 @DivusClaudius @isInteger @rybak_fischermann @marsellus1 @gg_jap @nama @dolores007 @ppawel @w3n5zu @miszczu_blady @aterrag @KurczakPozogi @przemo93c @pytaks @Kuracyja @maty666 @Ahir @laleczkaZsaskiej @Caly_na_bialo @galonim @Vadzior @
  • Odpowiedz