Wpis z mikrobloga

#wroclaw #oszukujo

Cześć!
Przydarzyła mi się przykra sytuacja i chciałem was trochę ostrzec we #wroclaw .
Znalazłem z dziewczyną fajną ofertę kawalerki na olx.pl. Skontaktowaliśmy się z "właścicielem". Gość powiedział, że to mieszkanie z ogłoszenia już jest zajęte, ale ma jeszcze inne na ulicy Gwieździstej 6. Pojechaliśmy tam od razu, gość pokazał nam mieszkanie powiedział co i jak. Oferta była tak dobra, że się zdecydowaliśmy koszt to 1000 zł kaucja oraz 1300 czynszu w tym wliczone rachunki. Podpisaliśmy umowę. Posługiwał się swoim dowodem, morda się ze zdjęciem zgadzała. Zapłaciliśmy za wszystko dostaliśmy klucze i git, miał się kontaktować następnego dnia bo chciał zabrać jakieś rzeczy z mieszkania do siebie i to tyle. Ja byłem w pracy więc moja dziewczyna miała czekać na jego odpowiedź, okazało się, że ma wyłączony telefon, pojechaliśmy tam jak najszybciej się dało, około godz 19. Zamki w drzwiach zostały zmienione. Popytaliśmy sąsiadów i jeden facet potwierdził, że ktoś ok godziny 15:00 wymieniał zamki bo były dziury w drzwiach. Sprawę zgłosiliśmy na policję, być może nie jesteśmy jedyni.. uważajcie.
  • 167
@mOzdzierz: jesteś bogatszy o wiedzę i doświadczenie, trochę przepłaciłeś co prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak można było tego uniknąć? Zróbmy podsumowanie dla młodych mireczków, którzy niebawem zgolą wąsa i ruszą na pierwsze wynajmy w studenckich miastach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1) akt notarialny potwierdzający, że ma się do czynienia z właścicielem - obowiązkowo to trzeba sprawdzić
2) nie używać gotówki - tylko
MAŁY UPDATE:

Dziś zgodnie z umówieniem pojechaliśmy do sklepu w którym był oszust, kierownik powiedział nam, że nie ma problemu z technicznego punktu widzenia sprawdzić kamery natomiast to policja musi zdobyć nagranie. To samo dotyczy kamer na budynkach. W obydwóch miejscach czas przechowywania nagrań to 2 tyg, więc czas kurczy się dokładnie od 19 stycznia.
Mieliśmy się kontaktować z kierownikiem komisariatu, bo policja na razie wie tylko to co było zamieszczone w
na ulicy Gwieździstej 6.

koszt to 1000 zł kaucja oraz 1300 czynszu w tym wliczone rachunki.


@mOzdzierz: tu powinny zapalić się dwie wielkie czerwone lampki ostrzegawcze. Nawet mikrokawalerka w takiej lokacji to okolice 1700-1800 miesięcznie na spokojnie. Za 1300 nowe mieszkanie w dobrej lokacji to po prostu wałek. Widziałem dużo takich ogłoszeń na olx i otodom - super warunki za super niską cenę (zazwyczaj taniej niż PRLowa Januszowa kawalerka pod studentów),
W dniu kiedy nas oszukano a chłopak z firmy przyjechał na miejsce to na miejscu parkingowym strikte przypisanym do tego miejsca stoi samochód, stoi do dzisiaj tam. Na parkingu podziemnym do którego złodziej dostał pilota, który się nie znalazł w mieszkaniu.


@mOzdzierz: Uwaga! Miejsce w parkingu podziemnym w okazyjnej cenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapewne właściciel tego auta jeszcze nie wie...
@x2one: Może w jakiejś klatce albo sklepie była kamera jak przechodziliście? Porozlepiać facjatę kanalii z prośbą o kontakt. Policja raczej nie pomoże chyba że przypadkiem. Najgorsze co możesz zrobić to odpuścić takiemu #!$%@?. Jak sprawa się wyjaśni i uda się złapać dziada zrób proszę jeśli będzie okazja zdjęcie.
@ImHornyLetsF: Hmm, nie do końca kumam. Patrząc logicznie nie dziwi mnie że wiele apartamentów w tym budynku są wykorzystywane na jedną noc żeby sobie poruchać ponieważ wiele lokali tam można wynająć na krótki okres czasu. Widziałem chociażby ofertę firmy od tego chłopaka ceny zaczynają się już od około 100 zł więc co za problem sobie wynająć coś takiego i zaprosić cizię. Nie do końca rozumiem ostatniego zdania:

Cytowany tekst...Tak więc zastanówcie