Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie skutków ubocznych brania kreatyny,
Od wczoraj przejrzałem cały internet ale mało osób zdaje się mieć moj problem

Robie moj 3 cykl kreatynowy, ostatni robiłem 9 miesięcy temu. Jestem dość casualowym uczeszczaczem siłowni ale od paru miesięcy dieta 100% i zero używek itd

Po wzięciu kreatyny mam straszne bóle głowy i czuje wzrost ciśnienia, także szybsze bicie serca. Próbowałem brać tydzień temu po 2 dniach przestałem zmieniłem brand i znowu zacząłem i to się dzieje od wczoraj.

Rok temu robiłem dwa 4cmiesieczne cykle i wszystko było Ok albo przynajmniej nie aż tak odczuwalne jak teraz. Komuś to się działo? Myślicie żeby przecierpieć pare dni i ciśnienie się ustabilizuje czy rzucić kreatynę i ćwiczyć na czysto?

#mikrokoksy #silownia
  • 17
@harakiri888: @marcinxd7:

Bezpośrednio nie podnosi ciśnienia, jednak zwiększa retencję wodną, a ta pośrednio może podnieść ciśnienie w momencie, gdy nerki nie są aktualnie w najlepszej kondycji. Jeśli OP dołożył do tego większą ilość sodu, potas (czy to z diety czy supplementu - np. przedtreningówki), to mógł nastąpić taki efekt. Podstawą będzie zbadanie profilu nerkowego z krwi. Tl;dr to nie wina kreatyny a prawdopodobnie indywidualnego przypadku zdrowotnego lub sprzedali Ci coś
@berti: oczywiście, jednak nie potrafiłem tu do końća odczytać czy to dziś była jednorazowa dawka i takie efekty, czy może z 4-5 razy kolega wziął. Czasem z praktyki z różnymi osobami było tak, ze monohydrat zwykły tak działał z kolei mikronizowany monohydrat nie robił problemu lub jabłaczan i to były własnie kwestie żołądkowe
@berti:

wykazano brak efektów ubocznych w długoterminowej suplementacji


Czyli niektórzy mogą się lekko #!$%@?ć po takiej suplementacji jeśli nie wiedzą, że zażywanie krety może przyspieszyć wypadanie ich włosków :)