Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki ()

Prowadzę usługowo księgowość dla małych firm na KPiR i ryczałcie.
Jestem etatową księgową w średniej firmie, księgujemy na pełnych księgach, a przed tą pracą kilka lat pracowałam w biurach rachunkowych.
Swoim biurem rachunkowym zajmuję się po godzinach już od dwóch lat, żeby troszkę dorobić i kto wie, może jak to się w przyszłości bardzo rozwinie to zrezygnuję z etatu. Mam kilka klientów, trochę znajomków, troszkę wykopków i trochę rodziny, ale chciałabym powiększyć to grono.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to piszcie PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cen nie mam wygórowanych, głownie dlatego że nie wynajmuję lokalu tylko ogarniam to w domu.
Mieszkam we Wrocławiu, ale z prowadzeniem księgowości na odległość nie ma problemu, więc taguję też inne miasta.

#ksiegowosc #wroclaw #praca #szukampracy #dzialalnoscgospodarcza #opole #poznan #krakow #warszawa #gdansk #lodz #katowice #lublin #szczecin #trojmiasto
  • 78
@Magdalenaa właśnie dlatego wydaje mi się że ustawienie wyższych cen było by korzystne. Odsiejesz ludzi, którzy przynoszą ci dużo pracy, w tym dodatkowej a mało płacą. Z drugiej strony to ściągnie ludzi którzy zapłacą więcej za to że mają zaufana osobę, która wszystkiego dopilnuje, podzwoni i rozwiąże problemy lepiej niż większą firma która leci procedurami i to zawsze odbija się na jakości. Imho lepiej grać swoimi mocnymi stronami niż walczyć z korpo
@cameltoe

@MaciejPN
Niby jest taka opcja żeby dokumenty były u mnie. Ale pytanie- jeśli ktoś jest np z Warszawy i w Warszawie ma US to czy przy kontroli nie będzie to problematyczne? I urzędnik wkurzony że musi tyle jechać będzie grzebać do skutku żeby na marne nie gnać taki kawał.
@Magdalenaa: mogę mieć do Ciebie prośbę o podanie mi jaką formę działalności masz przy takiej działalności na etacie? Normalnie zarejestrowana JDG jako usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych? Zastanawiam się czy sobie nie dorobić trochę (obecnie prowadzę tylko KPIR mojej narzeczonej która ma praktykę lekarską, wiec proste rzeczy bo nie ma VATu - ale oficjalnie robi to ona).
@Magdalenaa: wszytko super ale ogólnie taka przydomowa księgowość jest dobra jedynie na pierwszym etapie działalności gdzie nie musisz szukać kosztów a rozliczenie jest jasne i nie budzi wątpliwość US. Z czasem ta różnica w cenie jest mało znacząca albo nawet zaczynasz wychodzić gorzej niż normalnym biurze,dlatego lepsze są biura które nawet zakup gaci w serduszka wrzucą tobie w koszta i remont robiony jeszcze przed założeniem działalność bo płacisz im za doświadczenie