Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki ()

Prowadzę usługowo księgowość dla małych firm na KPiR i ryczałcie.
Jestem etatową księgową w średniej firmie, księgujemy na pełnych księgach, a przed tą pracą kilka lat pracowałam w biurach rachunkowych.
Swoim biurem rachunkowym zajmuję się po godzinach już od dwóch lat, żeby troszkę dorobić i kto wie, może jak to się w przyszłości bardzo rozwinie to zrezygnuję z etatu. Mam kilka klientów, trochę znajomków, troszkę wykopków i trochę rodziny, ale chciałabym powiększyć to grono.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to piszcie PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cen nie mam wygórowanych, głownie dlatego że nie wynajmuję lokalu tylko ogarniam to w domu.
Mieszkam we Wrocławiu, ale z prowadzeniem księgowości na odległość nie ma problemu, więc taguję też inne miasta.

#ksiegowosc #wroclaw #praca #szukampracy #dzialalnoscgospodarcza #opole #poznan #krakow #warszawa #gdansk #lodz #katowice #lublin #szczecin #trojmiasto
  • 78
  • Odpowiedz
@ostulemijo: od kilku lat pozwolenie już nie jest wymagane i nie można go wyrobić, ale bez obaw rozliczałam już niejedną firmę i potrzebną wiedzę posiadam:)
@anonim1133: możesz zawsze się do mnie przenieść, dogadamy się( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@1Seeded: zgodzę się, że jak biuro jest dobre to kolejni klienci są również z polecenia. W opisanym przezemnie przypadku, na szczęście też tak jest. Tym bardziej, że jest sporo słabych biur księgowych (brak doradztwa dla klienta, księgowanie jak popadnie, nawet o okradaniu klientów słyszałem, etc) i firmy też przenoszą się z obsługą do tych polecanych. Najcięższe są początki.
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: 1. Jakiś szablon cen masz, czy priv?
2. Oc posiadasz, czy umowa koleżeńska i w razie błędu ja odpowiadam?
3. Księgujesz (może opcjonalnie) w jakimś portalu bym sobie mógł w razie potrzeby wystawić tam fakturę lub spojrzeć na zestawienie roczne/inne rzeczy?
  • Odpowiedz
@maur: 1. Cena zależy od wielu rzeczy, napisz na priv :)
2. Oc będzie na dniach, jestem w trakcie załatwiania.
3. Niestety, księguję w tradycyjnym programie, więc nie ma tam dostępu dla innych użytkowników niż ja.
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: wypełniasz dokumenty i przekazujesz do podpisania i wysłania do urzędu, czy bierzesz upoważnienie i prowadzisz całość podpisując, przesyłając do urzędu i przejmując odpowiedzialność?
Czy przechowujesz również całą dokumentację i można wskazać twój adres do US jako miejsce, gdzie dostępne są dokumenty?
Czy masz OC?
Wyceń proszę podstawę dla małej działalności (poniżej 10 faktur miesięcznie) i daj znać. Dzięki!
  • Odpowiedz
@maciejg: Mam podpis elektroniczny więc jeśli mnie upoważnisz to mogę za Ciebie wysyłać deklaracje do US i ZUS.
Mogę przechowywać dokumenty u siebie.
OC w trakcie załatwiania :)
A jeżeli chodzi o cenę to piszę na priv :)
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: Dzień dobry. Czy działa Pani jeszcze w obszarze księgowości? Czy bawi się Pani w doradztwo/pomoc/prowadzenie za rączkę przy początkującym biznesie / firmie bez rejestracji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam 2 pomysły na dorobienie sobie do pensji, ale tak mocno się kotłuję podatkami (oraz rozliczaniem się z klientami), a co za tym idzie wyceną produktów/usług, że nie mogę przejść dalej do realizacji pomysłów.
  • Odpowiedz