Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki ()

Prowadzę usługowo księgowość dla małych firm na KPiR i ryczałcie.
Jestem etatową księgową w średniej firmie, księgujemy na pełnych księgach, a przed tą pracą kilka lat pracowałam w biurach rachunkowych.
Swoim biurem rachunkowym zajmuję się po godzinach już od dwóch lat, żeby troszkę dorobić i kto wie, może jak to się w przyszłości bardzo rozwinie to zrezygnuję z etatu. Mam kilka klientów, trochę znajomków, troszkę wykopków i trochę rodziny, ale chciałabym powiększyć to grono.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to piszcie PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cen nie mam wygórowanych, głownie dlatego że nie wynajmuję lokalu tylko ogarniam to w domu.
Mieszkam we Wrocławiu, ale z prowadzeniem księgowości na odległość nie ma problemu, więc taguję też inne miasta.

#ksiegowosc #wroclaw #praca #szukampracy #dzialalnoscgospodarcza #opole #poznan #krakow #warszawa #gdansk #lodz #katowice #lublin #szczecin #trojmiasto
  • 78
@kayleigh1507: W sumie już z niego skorzystałem. Na początku mnie przeraziło to że sporo przedstawicieli zaczęło się dobijać, ale teraz już cisza. Do urzędu potrzebowałem takie coś jak uwierzytelniona kopia złożenia deklaracji ale jest tylko sam uzupełniony formularz oraz potwierdzenia złożenia ZUS ZUA, bo też tylko jest UPO.
@Trelik: Zastrzeż sobie dane kontaktowe, na wniosku o zmianę podaj telefon i mail i zaznacz "sprzeciwiam się udostępnianiu danych", podpisz w dowolnym urzędzie gminy albo profilem zaufanym czy certyfikatem - dane znikną z wpisu i skończą się oferty.
@Magdalenaa część, czy zajmujesz się rozliczaniem tłumaczy? Myślę w przyszłości o firmie jednoosobowej, która forma jest najkorzystniejsza w tym wypadku?
Mam zawarte umowy z zagranicznymi firmami, takie jakby o dzieło, czy da się to podciągnąć pod działalność w Polsce? Jestem kompletnie zielona w tamacie()
@Magdalenaa:

Może i dla kogoś to upierdliwość, ale wg mnie lepiej mieć trochę upierdliwą księgową niż bardzo upierdliwą karę z US.


I dlatego porządne biuro jest lepsze bo nie trują co chwila a po drugie sami każą za wszystko brać rachunki żeby mnożyć koszty a jak coś nie przejdzie biorą to na siebie