Wpis z mikrobloga

@rafiko36 Ja miałem trzy lata temu wezwanie do ZUS. Dwa tygodnie po wypadku w którym mój bark przemiescil się pod pache i kolejne 3 miesiące trwała rehabilitacja. Pojechalem, lekarz orzecznik kazał złożyć podpis i powiedział do widzenia. Ale bardziej znamienny dla mnie był widok kobiety na oko 50 latki, która miała gips na nodze od kostki do samej dupy i płacząc próbowała wysiąść z samochodu a leżała na tylnych siedzeniach. Kazali jej
@rafiko36:
Jakis czas temu tez bylem na kontroli z ZUS, dosc dlugi czas bylem na zwolnieniu po zabiegu rekonstrukcji wiezadel w kolanie. Tak samo slyszalem przed pojsciem zeby nie pokazywac ze sie jest zdrowym xD A to bylo o tyle smiesznie bo zwolnienie mi sie konczylo i powinienem byc zdrowy. W kazdym razie po przyjciu na kontrole podobne historie- wiele osob na ta sama godzine, spore opoznienie. Sama kontrola to jakas
@rafiko36: Pewnie i mnie to spotka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od początku grudnia siedzę na L4 z powodu niedowładu lewej kończyny i ciągłym mrowieniem. Po drodze wyszło, że mam ucisk w kręgosłupie szyjnym, ale prawostronny ( _)
Obecnie czekam na wyniki badań EMG i jazda do neurologa i (pewnie) ortopedy...
@wykopowiczka69: Kiedyś czytałem artykuł który wskazywał że wszystko zaczęło się od wysokich pensji właśnie w towarzystwach ubezpieczeniowych. Generalnie cały rynek finansów w USA po 2008 roku powinien był być zbudowany na bardziej etycznych filarach a tak mamy wielkie guano. Gdyby rypnął DB albo Unicredit to będzie jak wybuch Wielkiej Kaldery Yellowstone i wierz mi że poleje się wtedy krew, ale banksterów
@patrzpan: Kapitalizm i etyka się wykluczają. CSR to marketingowy bulszit, który ma cię przekonać, że korpo wcale nie jest taka zła, to ta wredna konkurencja nie ma zasad, a oni by tak bardzo chcieli być dobrzy i nawet coś tam symulują. Praca fizyczna dzieci w kopalniach też była nieetyczna, ale dopóki nie zakazano tego prawnie, nikt z tego nie rezygnował z własnej woli, bo zyski.
@roknasilowni: Jak jesteś na L4 to masz odpoczywać, to jest okres na rekonwalescencję a nie jeżdżenie na wczasy. Co cwańsi z tych komisji, którzy ogarniają, sprawdzą social media osób na zwolnieniu i od razu zabieraj świadczenia idiotom wrzucającym fotki z wakacji. Masz szczęście, że nie kazali ci zwracać tego, co zdarzyli ci już wypłacić bo i takie przypadki się zdarzają.
@roknasilowni: Oficjalnie nie wolno ci robić nic, czego nie zalecił ci lekarz. Jeśli robisz inne rzeczy, znaczy, że masz dość siły, żeby pracować. Tak jest i już. Gdyby to było dyskusyjne to każdy by sobie w czasie L4 remontował domy, uprawiał pole czy jezdził na wczasy za pieniądze nas wszystkich. Taka jest społeczna umowa, miałeś wypadek, nie czujesz się dość dobrze, ok odpoczywaj, a nie #!$%@? zarabiaj na boku czy jeździj
Praca fizyczna dzieci w kopalniach też była nieetyczna, ale dopóki nie zakazano tego prawnie, nikt z tego nie rezygnował z własnej woli, bo zyski.


@wykopowiczka69: Akurat praca dzieci nie jest nie etyczna. W niektórych regionach po protu muszą pracować aby mieć pieniądze na jedzenie.
@Grewest: Oczywiście, że jest nieetyczna. Super bogaci ludzie, zamiast pchać pieniądze w edukację, żeby nie robić zbędnych gówniaków i rozwijać mniej pracochłonne technologie, szli po linii najmniejszego oporu i wykorzystywali pracę dzieci. Dla zysku.