Wpis z mikrobloga

2017 ja #!$%@?.
W kwietniu diagnoza Crohna, niedawno udało mi się opanować zaostrzenie. Tak się cieszyłam... a pod koniec roku zaczęłam źle widzieć na oko. Dziś byłam u okulisty, nic złego wewnątrz oka nie widać. Umówiłam się po niedzieli na rezonans. Boje się SM, mama na to chorowala. Jak ktoś z Was ma ochotę wysłać mi 3 gramy pozytywych myśli, to poproszę. Chętnie przyjmę.
#crohn #sm #stwardnienierozsiane #zdrowie #choroba #zalesie
  • 110
  • Odpowiedz
  • 3
@anonimowy_kot
Przez pogorszony wzrok w jednym oku już podejrzewasz stwardnienie?
Jak to?
Też mi się ostatnio pogorszył wzrok, ale to chyba przez hashimoto; trzeba się umówić zatem do okulisty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@anonimowy_kot: Crohnowców zawsze wspieram, trzymaj się ;)

@cmov: Nie wiem jak u koleżanki, ona miała diagnozę i zaostrzenie dość krótko od siebie, więc pewnie u niej jakaś biegunka, krew była albo coś.

Najczęściej (u mnie również) pojawia się jakiś ropień okołoodbytniczy, dostajesz gorączki i boleści i trzeba ciąć. Po cięciu zostałem wysłany na kolonoskopię i się zaczęła karuzela diagnostyczna, 2 lata mi diagnozowali bo pewności
  • Odpowiedz
@anonimowy_kot: Nagłe pogorszenie wzroku, rzadko rozpoznawalne przez lekarzy w Polsce bez widocznych zmian na dnie oka brzmi trochę jak stożek rogówki :) Jeśli wszystkie inne opcje odpadną to skocz do kliniki która zbada ciśnienie i stan rogówki w poszukiwaniu stożka, bo to cholerstwo jak najszybciej trzeba powstrzymać żeby nie rozwijało się dalej.
Pewnie to coś innego, ale daję pomysł bo gdybym ja kiedyś trafił na kogoś kto dał mi pomysł
  • Odpowiedz
  • 2
Mireczki uciekam spać. Jutro postaram się jeszcze podpisywać. Nie wiem jak mam dziękować Wam wszystkim za tak ogromne wsparcie ()(ʘʘ)
  • Odpowiedz
@anonimowy_kot: nawet jak wynikną najgorsze warianty, to moim zdaniem w ciągu kilku lat będzie ogromny postęp w kontekście niedawnych odkryć.

Jeżeli to choroba Leśniowskiego Crohna to też czytałem, że jest wiele prototypowych terapii, które ładnie wyglądają w testach klinicznych.

Jeszcze raz Powodzenia i optymizmu!! :*
  • Odpowiedz