Wpis z mikrobloga

Mireczki. Powiedzcie mi proszę, jakie jest rozsądne minimum, jeśli chodzi o zarobki w największych miastach w Polsce? #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #gdansk

mgr inż hydrogeolog here - 5 lat studiów, 2 lata w zawodzie (nie licząc praktyk, staży, umów zleceń za 500 zł/msc w trakcie studiów). Ogarniam CADa, środowisko GIS, ogólnie programy powiązane z branżą typu Surfer itp., potrafię się odnaleźć na budowach i określić ,,andrzej to jebnie/nie jebnie", ogarniam wymagane ustawy i rozporządzenia z zakresu budownictwa, środowiska itd., nad tym czego jeszcze nie umiem pracuję wieczorami - efekt to 2100 zł netto/msc w jednym z większych miast.
Nie mam pomysłu co dalej - zawód mocno powiązany z budownictwem, więc i zarobki też. Może mirki z #geologia #budownictwo #ochronasrodowiska #inzynieriasrodowiska powiedzą, czy w ich opinii warto iść dalej w ten zawód?
Jakich zarobków można się spodziewać po 5, 10 latach doświadczenia i pracy nad sobą, zrobieniu uprawnień itp?

Powiem szczerze, że coś we mnie pękło, gdy uświadomiłem sobie, że mój lekko upośledzony znajomy (ale dobry chłopak) po skończeniu tylko gimnazjum, po roku pracy w tzw. ,,gównorobocie" zarabia prawie dwukrotność mojej pensji. Wychodzi po 8 godzinach i ma #!$%@?, bo nie ma żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje (uwaga, ja nie mam nic przeciwko że dobrze zarabia, dostrzegam jedynie absurdalny kontrast tej sytuacji).

tl dr: nie wiem co ze sobą zrobić po 7 latach straconych na studia i pracę w branży.

#praca #pracbaza #studia #budownictwo #geotechnika #agh #polibuda
  • 56
@siteeng niedawno dostałem pierwsza podwyżkę, w styczniu kolejna, wiec liczę na 4k netto. Głównym problemem jest to, ze w pracy bardzo słabo rozwijam JS'a. Robie głównie duże serwisy, a js'a nie ma tam za wiele ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dlatego zaczynam naukę reacta, jak sie nauczę to dostaje od razu podwyżkę(juz znacznie większa). Miałem do wyboru tez php, ale #!$%@? xD Duzym plusem tej firmy jest to, ze
@Zielony_Wykopek: idź w IT, bo w innych branżach jest #!$%@? z grzybnią :( Ja po skończonej mechanice (specjalność technolog) i 1,5 roku doświadczenia mam 3700 brutto pod Gdańskiem, po nowym roku dowiem się co z podwyżką. Kolega z firmy to rzucił w cholerę i zrobił kurs JAVA. zaraz po nim i bez doświadczenia dostał 5000...
@sezonowiec1: To może niech po świętach zadzwoni? Nawet w biedrze w święta nie pracują.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niech kuzyn się przejdzie po centrach logistycznych I CV zostawi, na bank ktoś się zainteresuje.
@sezonowiec1: Bo wiem za ile nam operatorów wózka wyciągnęli z firmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie tylko biedra, dałem przykład biedry bo najłatwiej znaleźć ich ogłoszenia, w których są widełki wynagrodzenia.
@Zielony_Wykopek: wygodne zycie singla w w stolicy zaczyna sie od 7k na reke. Kupisz albo wynajmiesz mieszkanie, kupisz fure, zawsze masz kase na wyjscie, stac Cie na wakacje i inne wyjazdy, miesiecznie mozesz odlozyc troche kasy i miec na nieplanowane wydatki albo kupno jakiegos sprzetu.