Wpis z mikrobloga

Mireczki. Powiedzcie mi proszę, jakie jest rozsądne minimum, jeśli chodzi o zarobki w największych miastach w Polsce? #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #gdansk

mgr inż hydrogeolog here - 5 lat studiów, 2 lata w zawodzie (nie licząc praktyk, staży, umów zleceń za 500 zł/msc w trakcie studiów). Ogarniam CADa, środowisko GIS, ogólnie programy powiązane z branżą typu Surfer itp., potrafię się odnaleźć na budowach i określić ,,andrzej to jebnie/nie jebnie", ogarniam wymagane ustawy i rozporządzenia z zakresu budownictwa, środowiska itd., nad tym czego jeszcze nie umiem pracuję wieczorami - efekt to 2100 zł netto/msc w jednym z większych miast.
Nie mam pomysłu co dalej - zawód mocno powiązany z budownictwem, więc i zarobki też. Może mirki z #geologia #budownictwo #ochronasrodowiska #inzynieriasrodowiska powiedzą, czy w ich opinii warto iść dalej w ten zawód?
Jakich zarobków można się spodziewać po 5, 10 latach doświadczenia i pracy nad sobą, zrobieniu uprawnień itp?

Powiem szczerze, że coś we mnie pękło, gdy uświadomiłem sobie, że mój lekko upośledzony znajomy (ale dobry chłopak) po skończeniu tylko gimnazjum, po roku pracy w tzw. ,,gównorobocie" zarabia prawie dwukrotność mojej pensji. Wychodzi po 8 godzinach i ma #!$%@?, bo nie ma żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje (uwaga, ja nie mam nic przeciwko że dobrze zarabia, dostrzegam jedynie absurdalny kontrast tej sytuacji).

tl dr: nie wiem co ze sobą zrobić po 7 latach straconych na studia i pracę w branży.

#praca #pracbaza #studia #budownictwo #geotechnika #agh #polibuda
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki. Powiedzcie mi proszę, jakie jest rozsądne minimum, jeśli chodzi o zarobki w największych miastach w Polsce?


@Zielony_Wykopek:
Z Twoim wykształceniem to nawet 3k na dzieńdobry w wielu trójmiejskich firmach, jeśli zrobisz jeszcze jeden papierek -- ten od obsługi wózków widłowych wysokiego składu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Powiem szczerze, że coś we mnie pękło, gdy uświadomiłem sobie, że mój lekko upośledzony znajomy (ale dobry chłopak) po skończeniu tylko gimnazjum, po roku pracy w tzw. ,,gównorobocie" zarabia prawie dwukrotność mojej pensji. Wychodzi po 8 godzinach i ma #!$%@?, bo nie ma żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje (uwaga, ja nie mam nic przeciwko że dobrze zarabia, dostrzegam jedynie absurdalny kontrast tej sytuacji).


@Zielony_Wykopek: Pamietaj tylko ze ten znajomy raczej
  • Odpowiedz
@Zielony_Wykopek: Rób kursy, uprawnienia. Wszystko, co tylko się da. Nie myśl tylko o tych studiach. Fajnie, że skończyłeś, ale to może być za mało.

Mógłbyś napisać, czym zajmuje się ten ziomek, który zarabia dwa razy więcej niż Ty?
  • Odpowiedz
2100 zł netto/msc w jednym z większych miast


@Zielony_Wykopek: na etacie u kogoś jak rozumiem? Tak nie zarobisz pieniędzy, raczej idź w kierunku działalności i robienia tego samego ale jako podwykonawca u kogoś, a nie pracownik.
  • Odpowiedz