Wpis z mikrobloga

- Kurła Anon ile ty teraz masz lat?
- 25.
- Kurła to co się wtrącasz w temat polityki przy stole jak ty mało wiesz o życiu ty nadal myślisz, że ludzie za granico majo lepiej od nas a patrz u nas jak się to wszystko pobudowało i rozwinęło a tam na zachodzie tylko zamachu a i pewnie jak mówią w wiadomościach zarobki niże i ceny wyższe
K U R T Y N A
#swieta #gownowpis #polak
  • 54
@CzuowiekPajonk ostatnio babcia mi mówiła jak to nie ma po co jechać na zachód, przecież tutaj jest dobrze. Tylko babcia zapomniała, że ja już raz na emigracji byłem i jednak tak łatwo mi nie wmówi, że tam wcale nie jest lepiej xD
co oni takiego mają w tych Stanach USA czego my tu nie mamy


@CzuowiekPajonk: Pensja minimalna w NYC to ok. 3000$ miesięcznie. Nowe Adidasy w sklepie kosztują 30$, nowe PS4 kosztuje 400$, nowy iPhone 7 kosztował 700$, biorąc nowe auto z salonu płaci się 300$ raty miesięcznie, bilet do Tajlandii w dwie strony to 800$.
Czyli zwykły budowlaniec/sprzątaczka/kelner/kierowca śmierciarki za jeden miesiąc pracy może sobie kupić nowe auto, konsolę do gier,
@vshila: lol, przecież w dwudziestoleciu międzywojennym to w Polsce 6 milionów ludzi nie miało co jeść i to dosłownie. Zacofanie gospodarcze, analfabetyzm, nędza, strzelanie do robotników, zamykanie w więzieniach i obozach przeciwników politycznych itd. To był jeden wielki syf. PRL w porównianiu do rządów sanacji to kraj mlekiem i miodem płynący
@CzuowiekPajonk ej ale to akurat trochę fakt że w tamtym okresie działo się więcej jak teraz bo dużo płynęło z UE. Teraz też się dzieje i mówie o moim mieście widzę ile budują i ile remontuja. Nie czas na politykę, wesołych świąt cumplu ()
@wyindywidualizowanyentuzjasta: A śpi na ulicy i je rzeczy ze śmietnika? Wiadomo że elektronika,auta są tam w przystępnych cenach ale twoje porównanie z dupy jeśli nie wliczasz po 1. mieszkanie + jedzenie po 2. dajesz w porównaniu minimalną w NYC gdzie wiadomo że zarabia się tam znacznie więcej niż na popidówie w New Mexico bo koszty życia są większe.
@robertoskit: No, mimo wszystko ktoś kto bywał dużo na zachodzie zauważa że u nas... jest nieźle. Czysto, porzadnie, bezpiecznie. Jedziesz do anglii - syf. Jedziesz do Włoszech? Syf. Jedzenie do Hiszpani? SYF.
Idziesz targami, ulicami - co chwila ktoś krzyczy. zaczepia Cię, barierki stalowe przed wejściem do parku dla bezpieczeństwa itd. Idziesz do maca a tam syf, 2 murzynów na ochronie gapi się co jesz, a macdonald 5 poziom niżej niż
@boguchstein: Byłem w USA, nawet tam pracowałem przez jakiś czas i bez większych wyrzeczeń udało mi się odłożyć kilka klocków.
Fakt, że do nisko płatnych prac lepiej jechać do UK czy Niemiec, bo w Ameryce wszytko przejmują Meksykanie, niemniej w USA zaczynając "od zera" szybciej można dorobić się domu i samochodu niż w Polsce, poza tym Pensja minimalna w Polsce to wegetacja i liczenie każdego grosza, natomiast za pensje minimalna w