Wpis z mikrobloga

#programowanie #golang
Klient wykopu w terminalu – byliby zainteresowani? Zaczęłam właśnie klepać żeby się nauczyć w końcu golanga, ale to może się komuś przydać. Obrazki będą wyświetlane przez sixel. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW, gdzie się zgłasza błędy w dokumentacji wykop api? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znalazłam już co najmniej kilka.
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@d1l4x: Będzie używała wykopapi(za chwilę naprawdę zacznę zgłaszać te błędy w dokumentacji API), i będzie w zamyśle miał bardzo konfigurowalny (kolory/układ/etc) ncursesowy interface.
  • Odpowiedz
@FairyMax: Z ich dokumentacji. golang.org/doc Programowanie ogólnie ogarniam, a nauczenie się nowej składni… Cóż, ta jest fajna, podoba mi się. Wizja że chociaż dwie osoby oprócz mnie tego będą używać mnie poprowadzi do napisania chociaż… czegoś.

@Masterczulki: @Suchar_Strasburgera: Widzę, wiem że to api ssie. ;; Ale będę walczyć. Znacie może limit? A dokumentacja jest niespójna, na przykład nazwy permisji do prywatnych wiadomości nie ma w
  • Odpowiedz
@Masterczulki: No to spróbuję. Trochę expa wykopowego już mam, może z mną jako strażnik wykopu i łapaczka błędów zostanę łaskawie wysłuchana. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie jeszcze tego nie potrzebuję.

(potrzebuję za to chociaż trochę wiary że jest sens pisać i ktoś będzie tego używał)
  • Odpowiedz
BTW, gdzie się zgłasza błędy w dokumentacji wykop api?


@Axoi: Musisz napisać na kartce, koniecznie podpisać, zaadresować na Zakręt 8 w Poznaniu i wrzucić do kosza, bo nie ma sensu :D
  • Odpowiedz
@Masterczulki: A ja gniję z podpisywania zapytań API… Obczaj sobie co wymyślili. :D md5 z kilku stringów z czego część ma być posklejana bez separatorów, a reszta posortowana alfabetycznie po nazwie parametru(to ma być mapa), posklejana i połączona przecinakami a potem sklejona z dwoma poprzednimi.

@meohaw: kiedyś jeden błąd na profilach zgłosiłam i nawet naprawili… W sumie mogę im to wypracowanie wysłać tak jak zgłaszałam tamten błąd w
  • Odpowiedz
@Axoi: nie.
W Rust napisałem serwer, który odpytuje wykopapi i serwuje JSONem nowe posty z danego tagu. ViM to sobie odczytuje bo potrafi się w ten sposób komunikować ze zdalnym serwerem.
Wołam sobie:

:call MirkoTag("programowanie")
ViM wysyła polecenie do serwera, żeby pobrał 10 postów z programowania, po chwili pobiera to co serwer serwuje i wyświetla w ładny sposób. Może też pobierać najnowsze posty co jakiś czas, więc można w konsoli przeglądać mirko klepiąc jakiś
  • Odpowiedz
@wnocy: A, rozumiem. Błędnie założyłam że otworzyłeś vimem plik po prostu. :D

Rozumiem jak to działa, mi się bardziej golang podoba jednak jak na razie. :)
  • Odpowiedz
@Axoi: teraz nie pamiętam, ale wiem, że był jakiś problem z matematyka i typami (chyba). Nie było jakiegoś rounda dla konkretnego typu i trzeba było sobie samemu dziergać, czy coś. Uznałem to za porażkę, bo jak mam sobie sam podstawowe funkcyjki pisać, to szkoda mojego czasu.
  • Odpowiedz