Wpis z mikrobloga

Troche dluzej to trwalo, ale w koncu sa oficjalne dane:
Opt-outy do tej pory wypowiedzialo ponad 4,2 tys lekarzy. Malo? Wezcie pod uwage, ze srednio w szpitalach 10-30% lekarzy ma je w ogole podpisane. Wiekszosc z tych ktorzy nie maja ich oficjalnie podpisanych deklaruje przylaczenie sie do akcji. Ich liczby rzad nie ma jak sprawdzic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skala jest ogromna, najlepiej pokazuja to dzisiejsze komentarze wojewodow. Poczatkowo nie komentowali, bagatelizowali sprawe- dzis mowia o bardzo zlej sytuacji jesli chodzi o styczniowe grafiki.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-12-15/moga-stanac-strategiczne-szpitale-w-polsce-w-ponad-50-miastach-akcje-wypowiadania-klauzuli-opt-out/?ref=slider

#1lekarz1eat #medycyna #neuropa #4konserwy #polska
  • 73
@Japanski: ciekawa sprawa, nic mi o tym nie wiadomo. to bylby chyba precedens
@mario_katz: bez pieniedzy kazdy system jest niewydolny. Nasz jest akurat bardzo efektywny, poczytaj opracowania porownujace systemy (wiem ze i tak nie przeczytasz) mimo, ze ma wiele wad. Wydajemy na ochrone zdrowia najmniej zaaz po rumuni w eu. To jest ok? Dla kraju ktory podobno dolaczyl do swiatowej czolowki krajow rozwinietych?
@mikelson22 Na szybko, bo mam mało czasu teraz:

Pojawil sie artykuł z analizą ile bledow lekarskich jest zglaszanych w poszczegolnych krajach ue. Byly tez tam podane gotowe sluszne wnioski (osoba ktora tu wyciagnela ten argument jak widac przeczytala tylko poczatek artykulu lub nie rozumie tekstu pisanego).

Wystarczy spojrzec na to, jak wyglada to w krajach, w ktorych bledy sa zglaszane. Co jest konieczne dla innych lekarzy, by wyciagac wnioski uczyc sie.

Na
@galonim

Więc jeśli nic z frekwencją się nie zmieni to dalej będzie jak jest

Zawsze mnie dziwi takie uzależnianie "tego jak jest" od głosowania albo wieszanie psów na tych co nie głosują. Przecież gdyby "wybory" miały coś zmienić to by ich nie było. Piszę w cudzysłowie, gdyż nazywanie głosowania "wyborami" podczas gdy na kartach nie ma wyboru, to tylko element propagandy mający na celu upuszczać pary z gwizdka wkurzonego społeczeństwa. Ludzie są
@fifek90: jesli robi secjalizacje w Polsce w trybie rezydentury to #!$%@? moga prawdopodobnie (niby na jakiej podstawie zloza jej wypowiedzenie? rezydenta nie tak latwo zolnic) Niech pisze o pomoc prawna na fb w grupe porozumienie rezydentow. Zapewniaja darmowa pomoc prawna. Kazdemu pomoga
@ropucha_paskowka:

to lekarze rezydenci są od wymyślania rozwiązania? A na co idą miliardy złotych na kadrę zarządzającą ministerstwem?

@su1ik

zapytaj jarka bo to jego brocha. za to ma placone


To jest właśnie to pieprzenie na poziomie ziętkiewiczów i guziekiewiczów. Kopalnia ma kopać,czternastka ma być stocznia ma działać. Bo tak! Wy wymyślcie skąd kasę i jaki to ma sens. Ministerstwo bierze MILIARDY. Poważnie?

Jak ktoś myśli, że w 2 tygodnie wyczaruje się