Wpis z mikrobloga

Troche dluzej to trwalo, ale w koncu sa oficjalne dane:
Opt-outy do tej pory wypowiedzialo ponad 4,2 tys lekarzy. Malo? Wezcie pod uwage, ze srednio w szpitalach 10-30% lekarzy ma je w ogole podpisane. Wiekszosc z tych ktorzy nie maja ich oficjalnie podpisanych deklaruje przylaczenie sie do akcji. Ich liczby rzad nie ma jak sprawdzic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skala jest ogromna, najlepiej pokazuja to dzisiejsze komentarze wojewodow. Poczatkowo nie komentowali, bagatelizowali sprawe- dzis mowia o bardzo zlej sytuacji jesli chodzi o styczniowe grafiki.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-12-15/moga-stanac-strategiczne-szpitale-w-polsce-w-ponad-50-miastach-akcje-wypowiadania-klauzuli-opt-out/?ref=slider

#1lekarz1eat #medycyna #neuropa #4konserwy #polska
  • 73
@szasznik: Raczej zanim obywatele zabiorą się za rządzących. Jak na razie wśród plebsu przechodzi narracja "źli lekarze" (i nic dziwnego, bo to grupa zawodowa z wieloma grzechami na koncie, łatwo manipulować i ekstrapolować na wszystkich), ciekawym, kiedy sytuacja stanie się tak tragiczna, że żadna propaganda nie pomoże i ludzie odkryją, że źli są zarządzający zakładem, a nie rzemieślnicy. Trochę ludzi na tym ucierpi, niestety, ale potem powinno być tylko lepiej.
  • 104
@su1ik Przewinąło mi się gdzies na podyplomie.pl artykuł o tym, że resort zdrowia krytykuje wypowiadanie klauzuli opt-out jako rzecz godzącą w prawa pacjenta.

Jakim trzeba być matołem, by cos takiego w ten sposób argumentować.

To właśnie klauzula opt-out godzi w pacjenta - lekarz chce czy nie chce musi zapieprzac ponad swoje siły bo braki kadrowe. Przemęczony, w pracy gdzie łatwo o błędy, ktorych ceną moze byc ludzkie zycie.
Do tego często wykrzesac
@su1ik: to jest partia, którym głównym i jedynym celem jest utrzymanie się u władzy. Im nie przeszkadza przehandlowanie naszej pozycji negocjacyjnej, miliardów złotych w dotacjach czy spadek inwestycji dopóki nie spada poparcie. W mojej ocenie wypowiadanie klauzuli ich nie poruszy, ale popieram protest z całego serca tym bardziej, że sam mam znajomych lekarzy.