Wpis z mikrobloga

Mirki ja w końcu już nwm jak się uczyć teorii mnogości? czy mam czytać książki i samemu próbować zrozumieć treść/dowody czy w końcu tych dowodów trzeba się uczyć na pamieć? Wydawało mi się że jak to rozumiesz to lecisz z tematem,a potem idę na ćwiczenia i prowadzący robiąc zadania przepisuje z telefonu xD Jakieś tipy do teorii mnogości/dyskretnej? #matematyka #matematykadyskretna #etrapez #studia
  • 12
@PendzoncySzczypiorek: znaczy mi głównie chodzi o problemy z nauką. byłem w biol chemie gdzie po dwóch latach zdałem sobie sprawę że nie umiem się uczyć więc napisze mature z matmy bo z nią nigdy nie miałem problemów i tak na prawdę matmy się nie uczyłem tylko z miejsca klepałem zadania co pozwoliło mi się dostać na bardzo dobrą uczelnie. Tylko teraz ten poziom na studiach mnie weryfikuje, za zadania z miejsca
@TargonTM:

znaczy mi głównie chodzi o problemy z nauką.


Każdy ma problemy. Nauka to ciężka praca, którą trzeba wykonać jeśli się chce coś osiągnąć.

byłem w biol chemie gdzie po dwóch latach zdałem sobie sprawę że nie umiem się uczyć więc napisze mature z matmy bo z nią nigdy nie miałem problemów


Matematyka od innych nauk różni się tym, że jest czysto dedukcyjna. Czasami trzeba wprowadzić nowe pojęcia/definicje, ale one też
@TargonTM: Też miałem problem z teorią mnogości na 1 roku, w sumie to był chyba mój najmniej lubiany przedmiot. Ale jakoś tak to stopniowo "wchodzi", że teraz już się nie zastanawiasz nad rodzinami zbiorów, co jest równoliczne, czy to jest bijekcja, relacja równoważności itp. Jedyne co mogę poradzić to spróbuj się nie zniechęcać i samo przyjdzie zrozumienie. Ja czytałem te same rozdziały skryptu do skutku. A co do zrozumienia z miejsca
@baronsob: a polecasz coś fajnego do mnogości i dyskretnej? właśnie jakieś skrypty które są przystępnie napisane? W drugim semestrze rusza dyskretna i to podobno jest mega kosmos dlatego chciałbym sobie przez święta ogarnać jakieś podstawy z pierwszych temató