Wpis z mikrobloga

Większości wykopków raczej nie było wtedy na świecie, więc jak mają pamiętać?


@avltree: ja pamietam, dlugi sznur czolgow przejezdzajacych pod oknami, pamietam ostra zime i przedluzone swiateczne wakacje w szkole.

Pamietam tez sciszone rozmowy rodzicow z dziadkami, znikniecie ojca, radio wolna europe, ktora dziadek poglasnial na maksa zeby kapus z pietra wyzej sie douczyl, a babcia sciszala, niepewnosc, a potem troche sie ganialem z zomowcami, w szkole dyrektor mnie wezwal i
Teatrzyk i nadzieja, że ruskie nie oddadzą Polski Brukseli, o wolności nigdy nie było mowy, bo Polak już zapomniał jak to jest być wolnym. Większość Polaków urodziła się w niewoli i nie zna innego życia, poza tymi co wyjechali do państw, które mają więcej swobód obywatelskich.
@MiejscaWeWroclawiu: W sobotnią noc, około północy w "trójce" akurat nadawali płytę Manaam "O!" - siedziałem sobie przy głośnikach i nagrywałem, kiedy nagle - bodajże o 0.23 pyk - ni ma sygnału. Mam tę kasetę z zerwanym nagraniem do dziś! Myślałem, że jakaś awaria - co się czasami zdarzało, a tu masz. Nie doczekawszy się poszedłem spać. Rano wstaję, włączam telewizor - szumi, "trójka" szumi, do głowy mi nie przyszło, że coś
@MiejscaWeWroclawiu: hmm u niektórych nie tylko teleranka nie było ale i wogóle telewizji a wszystko przez to ze dzień wcześniej bawiłem się w statek kosmiczny i telewizor był nieodzowna częścią statku (tak to było jak obejrzałem Załogę G) dopiero wujek po powrocie z pracy nastroił z powrotem telewizor , ale pamiętam tez ze była wtedy sroga zima a na
dwóch rogatkach stały koksowniki i grzali się przy nich milicjanci w białych
Stojąc na parapecie z nosem przylepionym do szyby oglądałem BRDM stojący pod blokiem. Jako że byłem wtedy małym kajtkiem to nie za bardzo rozumiałem tego co się dzieje.
@garniturowiec: One się nie tworzą, one po prostu nigdy nie znikły. Dwie opcje się w tajemnicy przed narodem po cichu dogadały w Magdalence, ale nowi (młodsi) uznali, że mają to w nosie i się ponownie pocięli, tylko po skosie a nie dokładnie po linii podziału sprzed SW. Stąd ludzie z PZPR w PO i w PISie, stąd SLD jest bardziej prawicowa gospodarczo niż PIS. Nie można zapominać, że nie zrobiono czystki