Wpis z mikrobloga

@marsellus: Właśnie czytałem, że bieżnikowane krócej zachowują swoje właściwości aniżeli nowe (chociaż podobny okres gwarancji mają) i też skłaniałbym się ku 2 sztukom nowym na przód a w późniejszym terminie dokupiłbym na tył.
@klawiszowy: No właśnie napęd na przód i nie wiem jak ważne są opony na tył w takim wypadku, bo chyba jak napęd na przód to opony przednie robią robotę a nie tylne.
@Bociek01: No ale serio
@venad: Jak masz tylko dwie zimówki to lepiej załóż na tył, ponieważ tak jest bezpieczniej ze względu na utrzymanie toru jazdy przy jeździe oraz hamowaniu oraz będziesz ostrożniej jechał jak poczujesz uślizgi przy ruszaniu. Był filmik na YT w tym temacie robiony na torze https://www.youtube.com/watch?v=emdmodQJIhM. Ale był też robiony przez Szwedów w zimie. Nie znalazłem go jednak.
Jak mieszkasz na wsi, to kup bieżnikowane, bo mniejsze prędkości i dużo ciasnych zakrętów.
@bidzej: Nie pytałem o wiekowy szrot tylko o proste porównanie 2 nowe czy 4 bieżnikowane, w ogóle zadałem proste pytanie a dyskusja zaszła za daleko już.
@granatowawolowina: Zimówki mam komplet tylko już 3 lata mają i chciałem wymienić na nowe. I to jest konkretna odpowiedź na którą czekałem. Dzięki e-kolego!
@granatowawolowina: Bieżnik jeszcze nie taki tragiczny, ale z tego co kojarzę, to poprzedni właściciel jeździł na nich cały rok bez zmiany i obawiam się, że mogły już stracić swoje właściwości.
@venad: jak nie są popękane i poparciałe i mają ponad 4mm bieżnika to śmiało zakładaj. Wiadomo że najlepiej byłoby kupić nowe 4 sztuki markowych opon(co szczerze Ci polecam, miałem etap jazdy na śmieciowych oponach i nigdy więcej, komplet nowych opon wydaje się sporym wydatkiem ale podziel to sobie na 4-5 lat czyli tyle ile powinna wytrzymać markowa opona - nie wychodzi już tak wiele, a na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.
@granatowawolowina a probowales jezdzic z w ten sposob zalozonymi oponami? Tez tak gadalem dopoki sie nie przejechalem. Z przodu letnie z tylu zimowki. Co z tego, ze jade prosto i mi dupa nie ucieka jak praktycznie nie idzie hamowac? Po tygodniu takiej jazdy przelozylem tyl na przod i w koncu szlo jezdzic.
@venad mirku a Tobie radze jednak kupic nowe lub uzywki w dobrym stanie niz nalewki. Mialem do czynienia z dwoma kompletami nalewek i w obu po roku dwoch powylazily bable z boku.
Jak jestes z okolic poznania to moge dac Ci namiar na kolesia ktory sprowadza praktycznie nowe uzywki z rozbitkow w bardzo dobrych cenach.