Wpis z mikrobloga

@adirys: widzisz robaczku, nawet nie umiesz czytać bo nigdzie nie wspominałem nic o tym czy jest za tanio czy za drogo, jedynie wskazywałem na oderwanie od warunków rynkowych, na które sam się najpierw powoływałeś.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@adirys ale tu nie chodzi o to żebym sobie sam otwierał stacje tylko o cenę,za co płace dodatkowe 60zl,za to że ktoś spojrzy czy mam ważna butle?po drugie,co z tego że ktoś to kupił?no i co z tego?interes jak każdy inny,piekarz też musi kupić maszyny i mąkę żeby zrobić bułkę czy chleb a nie kosztuje mnie to 160zl tylko 2zl powiedzmy
  • Odpowiedz
@xetrov: @atrax15: po co ta dyskusja, skoro nie rozumiecie idei przeglądu?

za co płace dodatkowe 60zl,za to że ktoś spojrzy czy mam ważna butle


A nie powinien też sprawdzić szczelności instalacji? Chyba ktoś ci źle robi przegląd, ja bym pojechał z reklamacją.

Chleb nie kosztuje 160zł bo to jest trochę inna skala chleb jesz codziennie, a przegląd robisz raz do roku i jeszcze wiele innych czynników do tego
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@adirys hehe szczelność instalacji,już to widzę jak on twierdzą że mam nieszczelna instalacje,a jaka on na do tego wiedzę?to to mi moze sprawdzić gazownik bo taki diagnosta to ch#ja się zna na tym,po drugie to ja siedzę w pomieszczeniu obok i nie widzę co on tam robi,przynajmniej tak jest u mnie z resztą ja nie muszę tam być i się znać,on jest diagnosta a nie ja
  • Odpowiedz
już to widzę jak on twierdzą że mam nieszczelna instalacje,a jaka on na do tego wiedzę?


@atrax15: A co ma z pędzelkiem latać i każde łączenie smarować i patrzeć czy bąbelki lecą? Jest specjalna aparatura do wykrywania nieszczelności wystarczy przelecieć z czujką dookoła samochodu i już wiadomo czy jest inst. szczelna.
  • Odpowiedz
skoro nie rozumiecie idei przeglądu?


@adirys: rozumiem ideę, wiem też jak się sprawdza w praktyce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet wczoraj dałem stówkę za to i czekałem 2h bo w końcu znalazem diagnostę który faktycznie robi przegląd a nie przybija pieczątkę.

A nie powinien też sprawdzić szczelności instalacji? Chyba ktoś ci źle robi przegląd,
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@adirys taa jasne,nigdy takiej czujki nie widziałem a na gazie jeżdżę od zawsze,nikt nigdy na przeglądzie nie latał z żadną czujka od znajomych też nigdy o tym nie słyszałem
  • Odpowiedz
Musialem objechać trzy stacje żeby znaleźć kogoś kto zechce łaskawie wziąć tester i przejechać mi nim w okolicy zbiornika.

w końcu znalazem diagnostę który faktycznie robi przegląd a nie przybija pieczątkę.


@xetrov: @atrax15: Jesteście upośledzeni? Żebyś to ty szukał? Takie coś kwalifikuje się do zgłoszenia, przecież to jawne niedopełnienie obowiązków.

Zgłosiłeś to? Czy dalej jeździsz
  • Odpowiedz
Takie coś kwalifikuje się do zgłoszenia, przecież to jawne niedopełnienie obowiązków.


@adirys: lol, jakbym nie miał czego robić w życiu tylko przepychać się z kolejną niekompetentną usługą oferowaną przez państwo. Może jakbym był emerytem z porządną emeryturą to tak, ale póki co muszę sam pracować na własne utrzymanie i nie stać mnie na marnowanie czasu na takie bzdury które nie przyniosą żadnego efektu.
  • Odpowiedz
jakbym nie miał czego robić w życiu tylko przepychać się z kolejną niekompetentną usługą oferowaną przez państwo

nie stać mnie na marnowanie czasu na takie bzdury które nie przyniosą żadnego efektu.


@xetrov: i dlatego masz taką cenę i jakość usług, bo jesteś zwykłym robakiem który nic z tym nie zrobi, ale do pieprzenia głupot w necie to pierwszy i na to masz czas? Ja nie mam nara
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@adirys a c--j tam,plac jak cię stać na to,mnie nie stać a muszę płacić,i to jest nie fair że człowiek niewiele robiąc kasuje mnie z góry na ponad 160zl
  • Odpowiedz
@adirys: teraz akurat pracuję a wykop mam w tle, biegając nawet nie wiem gdzie i skarżąc na diagnostę (lol) nie pracuję.

: i dlatego masz taką cenę i jakość usług


@adirys: nie oczekuję nawet niczego innego od państwa, domyślną jakością jego usług jest coś w okolicy zera. To państwo nie działa i widać to własnie od takich pierdół jak przegląd czy słynne sześć miejsc w dowodzie aż po
  • Odpowiedz
@adirys sprawa jest prosta, czemu cena przegladu jest ustalona odgórnie? Czemu w pcimie dolnym mają płacić tyle samo co z centrum warszawy? Czemu i tutaj nie może być konkurencja? Niech ceny ustala rynek, zostawić resztę przepisów usunąć centralnie sterowanie cenami.
  • Odpowiedz
  • 1
Dawniej było lepiej. Moje auto ma od poczatku usterki nie wplywajace na jazde i dawniej jak 1 mi gościu przeglądu nie podbił pojechałem do innego i przeglad mam ;) a teraz trzeba znajonych bedzie popytac gdzie podbijaja nie perełki :D
  • Odpowiedz
@atrax15: czyli jak trener tenisa bierze 10 k PLN za miesiąc trenowania, a potem jego podopieczny nie wygrywa zawodów to ta opłata nie jest fair? lewacka logika wyżera Ci mózg ()
  • Odpowiedz
cena samego przeglądu jest niewspółmierna do pracy jaką wykonuje diagnosta


@atrax15: W moim mieście jest stacja której utrzymanie miesięczne to 60tys zł. Moja malutka firemka ma koszty stałe na poziomie 11-14tys zł/mc.
Widziałeś kiedyś stację kontroli? Budynek o powierzchni ponad 200m, mnóstwo sprzętu i minimum 2 osoby do obsługi. Otwarcie takiego czegoś kosztuje raczej ponad milion zł.
diagnostyka auta trwa ponad 30min.
Trudno ocenić jak się nie ma pojęcia ile
  • Odpowiedz
@atrax15: Weź proszę przelicz ile trzeba zrobić przeglądów by zarobić.
30min na auto
10h dziennie
24 dni w tygodniu. Moja stacja o której piszę ma 2 kanały do diagnostyki. Jeden na osobówki, drugi na ciężarowe. Zakładając że robią na jednym kanale 100% czasu wychodzi mi max 48tys zł zysku.
Moja obserwacja jest taka, że prawie zawsze jak tam jeżdżę to jakaś osobówka na kanale stoi, ale ciężarowe stanowisko z reguły jest puste.
Trzeba wziąć pod uwagę koszty dodatkowe jak właśnie zakup tej stacji (mówię zakup, bo była kupiona w całości a nie budowana. Poprzednio też była tam stacja diagnostyczna, dlaczego została sprzedana? Raczej nie dlatego, że to taki
  • Odpowiedz
@adirys: stacje kontroli pojazdow nie dzialaja na wolnym rynku, a oplata nie jestma tylko za prace, ale glownieon za zasygnowanie nazwiskiem doposzczenie pojazdu do ruchu. Chyba nie sadziszma ze sama "praca" diagnosty trwajaca 10 min jest warta 150 zl..
Poza tym platnosc z gory tez stwarza Januszom Skp mozliwosc wyludzania hajsu, bo przeciez zawsze mozna cos znalezc w uzywanym aucie
  • Odpowiedz