Wpis z mikrobloga

Wypadek na autostradzie giną trzy osoby. Służby ratunkowe są na miejscu.Wielu kierowców którzy mijają miejsce wypadku zwalnia otwiera okna i filmuje miejsce zdarzenia.Co robi straż pożarna? Rozwija węże strażackie i polewą wodą ciekawskich, nawet do środka auta.
A policja potem karala srogim mandatem

W Niemczech ostatnio wprowadzono wysokie kary dla takich ciekawskich kierowców którzy filmuje wypadki czy nawet ofiary takich wypadków

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

Film z Youtube jak straż reaguje na ciekawskich
https://youtu.be/ysEpV7sNCf0

#motoryzacja #prawo #strazpozarna #autostrady
  • 45
@spokojnie_to_ja ostatnio byłem świadkiem wypadku - udzielałem wskazówek dojazdu karetce przez telefon, a przy poszkodowanym były trzy osoby w tym pielęgniarka. Zatrzymał się obok całego zdarzenia cyklista i bez żadnej żenady zaczął całość filmować. Jak się upewniłem, że karetka trafi, podszedłem do kamerzysty i tłumaczę mu, że godność człowiekowi odbiera i czy nie stać go na odrobinę empatii, na co on, że on sobie nagrywa i nic mi do tego. Na co
@spokojnie_to_ja: Ostatnio na A2 na wysokości Poznania by wypadek i była informacja o tworzących się korkach w dwóch kierunkach. Zrozumiałe, że po jednej stronie korek był, bo wypadek, jezdnia zablokowana i nie idzie przejechać, ale do licha ciężkiego dlaczego po rugiej stronie też tworzy się korek? Ano dlatego, że ludzie zwalniali, aby sobie popatrzeć na wypadek, a także porobić zdjęcia... Ludzka głupota nie zna granic.
@barretina: Jeżeli nie stwarzał zagrożenia, był w miejscu publicznym i nie przeszkadzał w akcji ratunkowej to miał święte prawo stać i filmować. Ba mógł nawet ten film opublikować w mediach społecznościowych a osoby niewyrażające na publikację swojego wizerunki całkowicie zakryć.
A co w przypadku dziennikarzy relacjonujących z miejsca wypadku dla jakiegoś programu informacyjnego? Może dzięki temu w przyszłości wyszłyby jakieś nieprawidłowości w działaniu służb ratunkowych, a nie tylko domniemania?
@gaz24wolga:

Jeżeli nie stwarzał zagrożenia, był w miejscu publicznym i nie przeszkadzał w akcji ratunkowej to miał święte prawo stać i filmować.


Jeżeli wypadek był na autostradzie to takie "stanie i filmowanie" oznacza generowanie korków utrudniających akcję ratowniczą oraz normalne korzystanie z drogi.
@halfmaniac: Jeżeli widzę, nawet nie na moim pasie wypadek to zawsze zwalniam dla swojego bezpieczeństwa. Kto wie czy na drugą stronę nie przedostały się jakieś odłamki mogące powodować przebicie opon czy inne uszkodzenia.
@gaz24wolga
@itaktosiezakonczy
@itaktosiezakonczy

Male wyjaśnienia dlaczego Niemcy tak zaostrzyli przepisy.
W 2016 roku w jednym z niemieckich miast została przejechana przez samochód 10 letnia dziewczynka.Nagle wokół dziecka pojawił się tłum ludzi który zaczął filmowac telefonami wypaďek i mała ofiara wypadku.Ratownicy przybyli na miejsce .musieli poprosić policja żeby zapewniła im możliwość dojścia do ofiary.Ludzie dalej filmowali a niektórzy z tłumu rzadali żeby ratownicy medyczni przesuneli się bo zalslaniaj ofiara wypadku i nie można
@KCPR: Jaka patologia? Świetne prawo i prawidłowa reakcja służb. Gapie zawsze utrudniają akcje ratownicze. Po co to robią? Żeby potem się pochwalić w internecie, że nagrali wypadek i kto zbierze więcej wyświetleń? Kampanie społeczne do głów nie przemawiają? No to będą kary.

Już pomijam stres jaki musi przeżywać ofiara wypadku, gdy nagrywa ją kilkadziesiąt ludzi.