Wpis z mikrobloga

Wg mnie, uczenie się, poznawanie algorytmów jest rzeczą rozwijającą bardzo holistycznie programistę.


@d1l4x: Oczywiście, że tak.

Implementowanie różnych algorytmów w językach programowania np. w Javie


@d1l4x: No i do tego zmierzam - Java pojawiła się prawie 20 lat później niż książka, która chce czytać autor postu, no kurcze czytając ta książkę nawet nie będzie miał pojęcia jak na algorytmy wpływa mechanizm zarządzania pamięcią w Javie czy jakimkolwiek obecnie istniejącym języku
@atestowanie2: ale tam nie ma nic o jakichkolwiek komputerach, cache, szybkości instrukcji na procesorze. Jest np. o tym, że jakiś algorytm zajmuje tyle lat, że zapic liczby ma zer tyle co ziarenek piasku. Nawet jak procesor przyśpieszył 100, 1000, czy milion razy, to ja np. będę wiedział co robię, czy to rozwiążę, kiedy rozwiązę, a ty będziesz przeglądał stackoverflow w panice.
ja np. będę wiedział co robię, czy to rozwiążę, kiedy rozwiązę, a ty będziesz przeglądał stackoverflow w panice


@cevilo: Też to samo będę wiedział tyle, że z nowszej książki i dzięki temu jednocześnie od razu dowiem się jak na dany algorytm wpływają wszystkie inne zagadnienia, o których wyżej pisałem.

Tyle, ze wtedy wykorzystywano to w inny sposob.


@Kaczus2B: I do tego zmierzam, lepiej od razu się uczyć jak z czegoś
@atestowanie2: obecnie nie robi się tego inaczej, każda struktura danych, każdy algorytm zaimplementowany jest dokładnie tak samo, jak przedstawiono to w tej książce. Ta książka nie jest o komputerach, bibliotekach, językach programowania, ona jest o algorytmach, ty wiesz w ogóle co to jest? W sumie dlaczego dyskutujesz o książe, której nie widziałeś na oczy i nawet nie rozumiesz, nie znasz pojęć które ona porusza.
@atestowanie2: znowu nie wiesz o czym piszesz, wykorzystywano w inny sposob, to nie znaczy, ze zmienil sie algorytm. Sorki, ale piszesz jak gosc, co poznal jednego, czy 2 frameworki i mysli, ze wszystkie rozumy zjadl. Framework za jakis czas sie zmieni, a Ty, jesli nie bedziesz mial dobrych podstaw, to niestety ale nauka kolejnego moze cie przerosnac. Zrozum wreszcie, ze algorytm to jest cos niezaleznego od jezyka, konkretnej maszyny, srodowiska. To
@d1l4x: @krychu789: @atestowanie2:

Niby na codzień w pracy, się nie implementuje, nie wiadomo jakich algorytmów. Ale jeżeli ma się te solidne podstawy, to się wykorzystuje ich fragment, nawet nie zdając sobie, z tego sprawę. A niekiedy nawet zastosowanie jakiegoś konkretnego algorytmu ma miejsce, o ile wie się jaki algorytm do czego zastosować. Przykład z ostatniej aplikacji, która robiliśmy. A mianowicie robimy aplikację, gdzie pacjent wypełnia ankiete medyczną składającą się
@krychu789: No to spoko, możesz czytać. Co prawda nie jest najlepsza książka o algorytmach (jak np. popularny na studiach Cormen), ale jest OK. No i pamiętaj, że takich książek nie czyta się od deski do deski jednym tchem jak dobrą powieść.