Wpis z mikrobloga

#programowanie #naukaprogramowania #python #postgresql #programista15k

tl;dr Proszę o ocenę mojego pierwszego kodowego projektu :)

w ramach nauki programowania tworzę sobie bibliotekę ułatwiającą komunikację pythona, a konkretnie biblioteki pandas z bazą postgresql. Oczywiście cały projekt jest dość w powijakach, a z programowania jestem raczej początkujący, więc pewnie roi się od bugów i brzydkiego kodu. Dlatego chciałbym Was prosić o opinię w każdym aspekcie, zwłaszcza o wskazanie co jest do poprawy zarówno w projekcie, jak i w sposobie mojego kodowania. Poniżej link do GitHuba:

Link

idea opiera się na tym, żeby w móc w prosty sposób wczytywać dane z db prosto do DataFrame, ale też w prosty sposób przeprowadzać inserty, update'y i wyciągać podstawowe informacje nt. tabel, kolumn, kluczy głównych, schematów itp. Nie mogłem za bardzo znaleźć biblioteki która by DataFrame'y łatwo ładowała do bazy, więc stwierdziłem że sam napiszę, ale jeśli ktoś takie zna (oprócz samego pandas, który ma mocno ograniczone funkcjonalności w tym zakresie), to super by było, gdyby się podzielił ;)

wołam także @Kiro i @biwalencik, z którymi niedawno przeprowadziłem krótką dyskusję na temat sensu pisania takiej biblioteki, może będziecie zainteresowani pierwszymi wynikami :)
  • 21