Wpis z mikrobloga

@tejotte: U mnie w rejonie (warszawa bielany) listonoszy jest zwyczajnie za mało i nie jest fizycznie możliwe żeby dostarczyć wszystkie listy i przesyłki bezpośrednio do adresatów w przewidzianym czasie pracy. A za nadgodziny nikt im nie płaci. Więc kombinują z awizami... proste.
@tejotte
@n0xx

Tą skargę to sobie napisz w domu i wyjeb do śmieci, tyle samo ci to da.


Nie prawda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zgłosiłem to potem listonosz przyszedł przepraszać czy bym nie cofnął skargi. Nie cofnąłem i nagle mam nowego, miłego listonosza i listy polecone donosi!

Z jednej strony trochę mi szkoda, ale z drugiej? Całe życie dostawałem awizo i potem czekałem minimum pół godziny na
@WhyCry: @EugeniuszGeniusz: wszytko spoko, gdyby zostawiali awizo, jedziesz na pocztę i odbierasz przesyłkę. Ale tam #!$%@? nie ma przesyłki, bo listonosz ma ją #!$%@? przy sobie.

Jak już, powinien #!$%@? zostawiać ją na poczcie, bo później dowozi ją o 17, o 18 zamykają pocztę a pomiędzy tymi godzinami armageddon
czesto jest tak, ze listonosz nie nosi ze soba paczek, tylko od razu wrzuca awizo,


@sramnawas: Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale mój listonosz nosi w torbach więcej ulotek i reklam niż listów, a i tak zazwyczaj przesyłki od Chińczyków przynosi osobiście. Szkoda mi gościa trochę, bo nieraz z nim zagadam i widzę jaką makulaturą chodzi obładowany.
niektóre duże przesyłki wysyłane jako list polecony (dla oszczedzenia kasy) od razu lecą na awizo


@pawel_je: już od dłuższego czasu oszczędność nieaktualna. Teraz wysyłanie poleconych w gabarycie B jest nieopłacalne. Lepiej paczką - cena podobna lub niższa i termin dużo krótszy z możliwością odszkodowania po jego przekroczeniu. Ale polecone powinny być doręczane, nawet te ogromne. Zastrzeżenie o awizo dotyczy tylko dużych nierejestrowanych.
Czytam i nie wierzę, listonosze NIE DORĘCZAJĄ PACZEK!!!! Nigdy, jeśli dziad miałby brać paczki to musiałby mieć samochód a tak to listonosz doręcza LISTY w swojej teczuszce i każdy jest szczęśliwy. Paczki, nawet te nieszczęsne koperty bąbelkowe dostarcza KURIER poczty polskiej!
To że listonosz jest zobowiązany jak mniemam do dostarczenia paczki to jest wina UP a nie listonosza. UP podnajmuje kurierów rozwożących paczki a nie listonosza, to #!$%@? UP a nie listonosza,
@palevicev: odbieram przesyłki od różnych listonoszy w różnych lokalizacjach i wszystkie polecone, w tym grube bąbelkowe, przynosi listonosz, paczki przywozi paczkowy. Nigdy nie zdarzyło się inaczej, a są to poczty z różnych obrębów. Tak jest od lat.
@tejotte: @paula20089: @parowkigotowane: Nie widzicie patologii w odbieraniu PACZEK od LISTONOSZA? Pracuję na Poczcie już jakiś czas i wciąż nie mogę pojąć kto dopuścił do obrotu w serwisie listowym cokolwiek innego, niż listy - od paczek jest serwis paczkowy, całkiem niedrogi zresztą. Na rejonach niesamochodowych, a zwłaszcza na blokowiskach, doręczenie wszystkich "listów" (a tak naprawdę paczek) jest zwyczajnie niewykonalne, bo taki listonosz musiałby mieć w tej torbie z 50
@piker: @tejotte:
Już bym wolał dostać smsa lub awizo, że po prostu paczka czeka na poczcie i mogę za 5 minut sobie odebrać ją.
W małej miejscowości skąd pochodzę jeszcze kuhwa następnego dnia można dopiero odebrać (°°
W Wawie na poczcie mogę odbierać po 18stej i zamiast zrobić jakieś kolejki typu tu awizo, tu rachunki to nagle po 18stej wszystkie
@MatexN: Jest appka poczty gdzie jak dodasz tracking to można sobie śledzić przesyłkę z telefonu (envelo się nazywa) tylko nie potrafi into powiadomienia więc trzeba sprawdzać ręcznie.....