Wpis z mikrobloga

@tejotte: Trackingów używam różnych, jednak nie ma opcji, zostawcie paczkę na poczcie, nie próbujcie mi jej nawet przynosić i pójdę sobie tam kiedy chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tzn. kilka razy zamawiałem coś takiego - odbiór w punkcie + dostawałem smsa, jednak bardzo rzadko widzę taką opcję.
@tejotte: To słuchaj co u mnie się dzisiaj #!$%@?ło XD

Listonosz nawet nie zapukał, zostawił listy i paczkę nierejestrowaną na parapecie, a dla przesyłki rejestrowanej wystawił awizo, ale tylko w systemie, następnie za 2 godziny zgłosił w systemie, że paczka doręczona XD
I #!$%@?
@michal-pokichal:
@EugeniuszGeniusz:
@Sarfar:
@piker:
@palevicev:
@eremsc:

A co z nierejestrowanymi paczkami z Chin?
Nie dostarczy, bo nie nosi paczek. Awizo nie wypisze, bo paczka nierejestrowana. I mam chodzić codziennie sprawdzać czy coś do mnie przyszło?

Listonosz jeździ autem od domu do domu.
Do tej pory zawsze wszystko dostarczał do rąk, ale dzisiaj #!$%@?ł to co wyżej i tak sobie myślę, że może po prostu leci w
@tejotte: możesz pisać skargę na listonosza ale to nie jego wina. Załóżmy, że masz paczkę wielkości 15x20x10 cm, gość ma takich paczek 100 dziennie i do tego, 1000 listów a zazwyczaj nie jeździ samochodem tylko popyla z wózkiem. Nie da rady tego zabrać choćby bardzo chciał. Tutaj nie chodzi o jednego człowieka a ogólnie płace tych ludzi (bo kto chce zapieprzać z kilogramami listów za 2000 netto) i chorą pocztę, której
@n0xx ja z tego samego powodu co OP skargę napisałem i teraz zawsze się pani listonosz fatyguje pod drzwi a jeśli mnie nie ma to wsadza w nie awizo żeby udowodnić, że była. Skarga była imienna . Nie da się anonimowo :)
@palevicev: głupoty gadasz. Przesyłki dzielą sie na listy i paczki. Paczki są zawsze rejestrowane i doreczane przez kuriera, waga nawet do 50 kg. Listy mogą byc polecone lub zwykłe, waga do 2 kg i dorecza je listonosz. Zaden kurier nie doreczy zwykłej przesyłki.
Nadawca, ktory nadaje duże listy gabaryt B jest informowany o tym że przesyłka nie będzie dostarcza do domu, tylko awizo. Zawsze jest proponowane nadanie paczki, którą zawiezie kurier.
@tejotte: W jakimś stopniu ułatwieniem jest zamówienie pozostawiania poleconych w skrzynce bez awiza. Oczywiście, przesyłki które się zmieszczą do skrzynki i nie są za potwierdzeniem odbioru. Polecam.
Kilka miesięcy po zamówieniu doręczyciele już pamiętali, że tutaj bez awizo.
Można dodatkowo napisać informacje na skrzynce.
@piker: a co mnie to obchodzi? To niech listonosz jeździ samochodem. Jak mu coś nie pasuje to niech zgłosi to kierownikowi czy komuś wyżej. Ja zamawiam paczkę do domu wg usługi to chce ja dostać bo za to płace.
@sramnawas:

czesto jest tak, ze listonosz nie nosi ze soba paczek, tylko od razu wrzuca awizo, niezaleznie od tego czy jestes w domu czy nie. i tu nie chodzi o chamstwo czy lenistwo, tylko takie maja zasady i #!$%@? xD


Właśnie czy ktoś mi wytłumaczy od czego to zależy? Często gdy wysyłam na poczcie paczkę o większych gabarytach Pani uprzejmie informuje mnie, że przesyłka zostanie od razu awizowana bo listonosz nie
@MatexN: oczywiście. W systemie pod Twoim nazwiskiem oraz adresem, który podasz, zostanie wprowadzone takie żądanie. Przy każdej przesyłce adresownej do Ciebie system puścić info na maila lub smsa. Takie żądanie można też złożyć prze internet na stronie Poczty Polskiej.