Wpis z mikrobloga

@fsfdjf: @wuju84: wszelkie świadczenia dla kobiet w ciąży powinny być wypłacane przez państwo nawet kosztem wyższych składek. Bo to co jest teraz to jakaś patologia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
tylko za pierwsze 30 dni LZ


@kayleigh1507: Czyli co najmniej jakieś 2000 zł go to wychodzi, to jest sporo kasy żeby komuś tak sobie dać. Nie wliczam w to jakiś szkoleń czy wdrażania do pracy jeżeli były potrzebne oraz tego samo w przypadku konieczności szukania zastępstwa.
  • Odpowiedz
  • 47
@kayleigh1507 Miesięczna pensja za nic to całkiem sporo. Te 30 dni zusowi budżetu raczej nie zrujnuje, a sytuacja kobiet na rynku pracy polepszy się lepiej niż przez jakiejkolwiek kampanie.
  • Odpowiedz
@C_MR: Nie musisz przedłużać umowy z pracownikiem, który przepracował u ciebie mniej niż był na LZA - wtedy możesz się wypiąć i świadczenie przejmuje ZUS. To uderza w mit kobiety, która jest zatrudniana 1 października, a 3 października przynosi LZA na miesiąc.
  • Odpowiedz
@Dpdp ale tu nawet nie chodzi o swiadczenia, tylko o to ze pracodawca znow musi robic rekrutacje, prowadzic rozmoey co czasem sie ciagnie miesiacami, pozniej pracownika od nowa wdrazac itd no i jak delikwentka wraca z macierzynskiego to tego zastepczego zwolnic a malo osob jest gotowych podjac prace z "gwarancja" zwolnienia po powiedzmy dwoch latach
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem To też prawda. Zawsze będzie trochę gorzej kobietom na rynku pracy przez takie rzeczy. Ale tych 30 dni najłatwiej się pozbyć i już nieco lepiej.
  • Odpowiedz
@fsfdjf: a potem zdziwienie, że pracodawca mają co wyboru świetną,młodą kobitę a faceta bez doświadczenia to wybiera faceta, bo go doszkoli, a jak różowa ładnie przyaktorzy i wykorzysta wszystkie przywileje, to na ciążowym posiedzi nawet 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@fsfdjf gadałem z pracodawcą w ramach ciekawostki odnośnie tej sytuacji: maja prawo zerwać z nią umowę w ciągu 3 miesięcy, gdy zajdzie w ciążę. Benc ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@fsfdjf: ja zastanawiałam się nad zmiana pracy, ale staramy się o dziecko i nie chce przyjść gdzieś na kilka miesięcy i zmyć się na macierzyńskie bo już to wydaje mi się nieetyczne
  • Odpowiedz
@hazawwin ja długo nie szłam do pracy bo moje dzieciaki dużo chorują i nie chciałam wiecznie na zwolnienia chodzić. Generalnie większość kobiet w moim otoczeniu bardzo poważnie podchodzi do tematu pracy wiec chyba nie jest jeszcze tak źle :)
  • Odpowiedz