Wpis z mikrobloga

piekny bol dupy prywaciarzy i kucow. kiedys kobiety w ogole nie pracowaly tylko zajmowaly sie domem i bylo dobrze. zatrudniajcie facetow do biur, ja #!$%@?, co za problem. xD przed komputerem tez se chetnie posiedza, nie tylko #!$%@? fizycznie na magazynie. albo milfy, ktore juz nie zajda, a przynamniej szansa na to mniejsza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie obowiązkowego równego podziału urlopu rodzicielskiego między rodzicami. Dobrze się składa, bo Unia Europejska ma zamiar przymusić ojców do obowiązkowego czteromiesięcznego urlopu rodzicielskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jej prawo, jak janusz biznesu nie chcę ponosić ryzyka to niech nie prowadzi biznesu.


@Ogar_Ogar: Jednakże takie zachowanie jest nieetyczne, ona w ten sposób oszukuje pracodawcę.

janusze maja bol dupy ze beda musieli szukac nowego pracownika w czasach wzrostu gospodarczego kraju.


@TurboDynamo: Prowadziłeś ostatnio rekrutację?

albo milfy, ktore juz nie zajda, a przynamniej szansa na to mniejsza.


@Dead_Inside: I to jest rozwiązanie.

Jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie obowiązkowego równego podziału
@mroznykasztan: No, ale przecież to oczywiste, że to kobieta najpierw weźmie urlop, a potem ojciec. Moim zdaniem to jest bardzo dobre, 4 miesiące to zresztą i tak mało, powinno być równo. Dzięki temu wyrównałyby się chociaż trochę szansę kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Obecnie kobietom jest mega ciężko z tym i mówię to jako studentka, która w przyszłości chce się odnaleźć na rynku pracy i jako kobieta, która chce w
@FrasierCrane: To jest problem, ale nie aż tak straszny, jak go mirki niemające pojęcia o prawie pracy malują. Ile trwało szkolenie karyny, która 2 dnia pracy przynosi zwolnienie, bo ciąża? :) Sama mam pod sobą zespół 12 osób, gdzie wyszkolenie kolejnej do względnie sprawnego realizowania działań trwa 3 miesiące, a 6 miesięcy do osiągnięcia samodzielności i to nie sprawia, że mam ból dupy o każdą kobietę, która chce się u mnie
zasrany pasożyt.


@wuju84: @fsfdjf:@FrasierCrane: @Dpdp: Przypominam, że 30dni/rok płatnego przez pracodawcę zasiłku chorobowego działa także gdy pracownikowi (mężczyźnie lub kobiecie) pogorszy się stan zdrowia/ulegnie wypadkowi, gdzie jest niezdolny do pracy. Od 31 dnia płaci ZUS.
Więc jeśli któryś z Panów złapie w jednym roku paskudną anginę i grypę (2 zwolnienia po 14dni) + kilka dni chorobowego "na leczenie kaca", to jest dla pracodawcy takim samym pasożytem jak kobieta w
@Dpdp: Jak zachoruje, to pracodawca zapłaci za okres choroby jak u mężczyzny i ciąży (nie więcej jak 30 dni). Ja tylko pragnę przypomnieć jak działa zasiłek chorobowy, który rzekomo kobiety nagmninnie wykorzystują w złej wierze.

Z porównywalnych abstynencji od pracy, to mężczyzna może doznać udaru bądź zawału (wówczas znika pracodawcy na wiele miesięcy). Oczywiście nikomu tego nie życzę. Jednak czy w takim przypadku nagła abstynencja mężczyzny różni się od nagłej abstynencji
@oluchna Szczerze to chyba się życzy jeśli ktoś od dłuższego czasu pracuje, żaden interes by długo na urlopie była.
Inna sprawa gdy ktoś natychmiast po zatrudnieniu jest w ciąży, wtedy to źle wygląda
@oluchna bzdura. Czy ty porównujesz anginę do ciąży? W jakim ty świecie żyjesz? Chyba żebym szukał pracy a później starał się by zachorować. Omawiany przypadek jest pasożytem.
Czy ty porównujesz anginę do ciąży?


@wuju84: Co to zmienia czy pracownik poszedł na zwolnienie z powodu ciąży czy z powodu anginy? Oba przypadki mogą wydarzyć się z dnia na dzień (w sensie bez uprzedzenia). Dla pracodawcy jest to porównywalny problem od strony finansowej i organizacyjnej w bieżących zadaniach takiego pracownika.