Wpis z mikrobloga

#programowanie #cpp #qt
Hej programistyczne Mirki.
Mam problem z moim programem:
Potrzebuję przekazać do funkcji "znajdz_element_drabinki" wskaźnik na obiekt QList . Niestety, gdy robię to tak jak w linii 1234 to cała aplikacja się wysypuje(jest to jedyna możliwa kombinacja jaka przechodzi przez kompilator). Ogólnie wydaje mi się, że formuła "przetworzone_linie[i]" powinna mi zwrócić potrzebny wskaźnik, ale tak naprawdę wtedy dostaję adres na obiekt "przetworzone_linie" i kompilator coś takiego blokuje. Może wie ktoś co robię źle?
D.....i - #programowanie #cpp #qt 
Hej programistyczne Mirki.
Mam problem z moim pr...

źródło: comment_NLalmof8Bc6QeRB7hkXaUlGKWx14ZpKL.jpg

Pobierz
  • 8
@DJ_Luki: znajdzelementdrabinki nie oczekuje wskaznika, tylko obiektu QList ze wskaznikami, więc nie możesz do niej przekazać wskaźnika, jako pierwszego parametru. Spróbuj zmienić funkcję na coś takiego, wywołanie zostaw tak jak jest:

znajdz_element_drabinki(const QList& lista, elementy_drabinki* a)
@lajdak: te nawiasy nie zmienią nic w kontekście dereferencji wskaźnika. Zakładam(po nazwie funkcji), że pierwszy argument nie jest modyfikowany i powinno się go wówczas przekazać do funkcji jako const ref.
@enceladus71:

znajdzelementdrabinki nie oczekuje wskaznika, tylko obiektu QList ze wskaznikami, więc nie możesz do niej przekazać wskaźnika, jako pierwszego parametru. Spróbuj zmienić funkcję na coś takiego, wywołanie zostaw tak jak jest:

znajdzelementdrabinki(const QList& lista, elementy_drabinki* a)


Niestety ciągle wysypuje się dokładnie tak samo :/ (Dorzucam ewentualny kod funkcji)
D.....i - @enceladus71: 
 znajdzelementdrabinki nie oczekuje wskaznika, tylko obiektu...

źródło: comment_gYm7CBUQiWkWxGo33SPIpF8u2Jk2Xk2O.jpg

Pobierz