Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że ten nowy ajfon czy Samsung leżące na materacach to z tych skromnych, głodowych rezydenckich pensji, z których nie starcza na chleb i mieszkanie?

Eeech... Cały ten protest to szopka grupy bananowców, oburzonych że nie zarabiają 6k zaraz po studiach. Nawet mi ich nie żal... I jeszcze to gadanie o dobru pacjentów i zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia, które zamiast na nowy sprzęt, zasilić mają w głównej mierze wyłącznie kieszenie młodych "lekarzy".

Wciskają kit o 40-sto letnich rezydentach zarabiających grosze, a prawda jest taka, że jak ktoś ma łeb na karku to "pełnoprawnym" lekarzem zostaje w wieku 30 lat, zarabia nieźle w szpitalu z możliwością dorobienia znacznie większych pieniędzy w prywatnym gabinecie, dofinansowanym za pieniądze podatników "z Unii".

#protestmedykow
vegeciak - Rozumiem, że ten nowy ajfon czy Samsung leżące na materacach to z tych skr...

źródło: comment_DbYwM2YoxqnTJTe5BkDIkv7vQAweByTA.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
  • 3
Nie czytam wyżej tych wiadomości, bo tylko się zagotuje niepotrzebnie. Osobiście kończę lekarski za rok. Dzisiaj asystent oraz jednocześnie dyrektor szpitala na zajęciach powiedział, że w naszej klinice specjaliści na pełen etat są zatrudnieni za 2800 zł. Dyżury ekstra platne. Czyli za 160 godzin #!$%@? z 25 letnim stażem dostajesz 2800. Ja popieram ten strajk i owszem należy się więcej medykom . Uważam, że każdy, który buduje swoja wiedzę na temat kilku
  • Odpowiedz
@Singularity00: jaką Polskę? Przecież dla dobra Polski jest to by szpitale dobrze działały, a by dobrze działały potrzebują wykwalifikowanej kadry, a by zdobyć wykwalifikowaną kadrę muszą zachęcać płacami, a nie parodniowymi dyżurami za grosze
  • Odpowiedz
@Zyvold: I? Co z tego plakatu wynika, bo dalej nie bardzo rozumiem? Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia to również zwiększenie nakładów na wynagrodzenia w służbie zdrowia. Na propagandowej stronie zrzeszającej rezydentów (na której żalą się jak im ciężko, opisując swoją drogą ścieżkę kariery, pasującą do większości zawodów) wprost piszą, o co im chodzi:

"Cele? Niestety praktycznie te same co przed 9 laty.

Płace, które nie drgnęły od 2007 roku. O
  • Odpowiedz
Co do kursów - znów odniosę się do zawodu prawnika, ten kształci się całe życie, szkolenia 1-2 razy w roku to norma, do tego dochodzą ciągłe nowelizacje i "nauka niemal na nowo".


@vegeciak: Lekarz tym bardziej, nowe metody, nowy sprzęt, nowe leki, często kompletnie nowe metody rozpoznania.

Mimo wszystko podejrzewam, że taki nauczyciel też nie ma lekko, też musi się szkolić i też co jakiś zmuszany jest do zakupu nowych książek, "bo zmieniła się podstawa
  • Odpowiedz
szpitale dobrze działały,


@Please_Remember: napewno większa kasa dla bananowej gówniarzerii jaką są stażyści nie wpłynie na działanie szpitali. Jak już się nauczą zawodu to wtedy zarabiają. Na dobrą sprawę należałoby zadać pytanie dlaczego oni nie płacą za czas stażu szpitalom i kadrom za poświęcony czas. Szybko by pajacom odechciało się cyrku.
  • Odpowiedz
@vegeciak: Ale Ty wiesz że lekarz po studiach dostaje minimalna a jednak dyzur to co innego niz przybijanie pieczatek przez 8h dziennie?
Jasne po kilku latach jeśli się doucza to dostanie więcej ale pensja młodych lekarzy jest śmieszna.
  • Odpowiedz
#!$%@? im w dupy! Ja po 5 latach trudnych studiów nie dostałem lepszej oferty niż staż z up i 800 pod stołem. A te cele chcą tysiące bo co?
  • Odpowiedz
@jaqqu7:

A czy ja mówię, że strażacy też nie powinni dostać wyższych wynagrodzeń? Poza tym lekarze mają 6 lat ciężkich studiów, po tym jeszcze dobrych 6 lub więcej lat rezydentury.

Nie 6k, a niecałe 4.5k. Co jak dla mnie dla osoby z wyższym wykształceniem nie jest wygórowanym oczekiwaniem.


Dajmy więc 4,5k na start dla każdego z wyższym wykształceniem, ok? Rezydent, pielęgniarka, strażak, policjant, lekarz, każdy niech zaczyna od 4,5k na rękę... No co? Przecież to żadne wygórowane oczekiwanie. Masz pomysł, skąd na
  • Odpowiedz
@vegeciak: kiepski troll, państwowe regulacje tutaj są winne
typowy wykopek nie wiem, ale się wypowiem
większość z nich ma rodziców lekarzy, więc z ich pomocą żyją na poziomie, a 1700 zł netto to śmieszna kwota, tak samo jak odgórnie ustalana liczba specjalizacji w danym roku
  • Odpowiedz
@vegeciak: mam pewien pomysł... dać im po 5k ale od razu potrącać 3k za naukę póki nie będą mieli specjalizacji. Chcą dużo zarabiać niech mają ale najpierw niech spłacają koszty swojej edukacji... wydaje się bananom, że po samych książkach i kilku godz. praktyk mają dostać 5k bo tak
  • Odpowiedz