Wpis z mikrobloga

No i dupa, cieszyłem się Alfą 156 2.0 JTS przez 5 miesięcy, werdykt - przekręcona panewka.
Robota tego jest nieopłacalna i czeka mnie wymiana silnika (poprzedni właściciel już wymieniał panewki i nie wiem, czy jest co jeszcze szlifować na wale), ale samochód trzeba ratować, bo trochę szkoda.

Nie ma ktoś silnika 2.0 JTS w dobrym stanie do sprzedania?


#alfaholicy #alfaromeo #samochody #motoryzacja #forzaitalia i trochę #pokazauto
Pobierz Pierdolozo - No i dupa, cieszyłem się Alfą 156 2.0 JTS przez 5 miesięcy, werdykt - pr...
źródło: comment_96iNKHBDkeit8r9nbVWK6nTnv6vVeqAU.jpg
  • 56
@#!$%@?: Litr oleju na tysiąc to dość często spotykane zużycie w tych silnikach. Powiem tak: jeśli masz możliwość to lepiej robić jakiegoś swapa na V6... Nie zaufałbym drugi raz JTSowi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@#!$%@?: miałem JTSa powiem tak gdyby poprzednik robił panewki to nie ma szans żeby poszły po tak małym przebiegu to musiałeś jeździć bez oleju.
Swap na V6 nieopłacalny bo wyjdzie cię ponad 10k. Silnik + cała elektronika, później takiego ulepa nie sprzedasz :(
Remont pewnie i tak wyjdzie coś z 6-8k. Jeżeli podoba ci się charaktyrystyka silnika to robić generalke, po januszowemu wyjdzie taniej. Ale taniej to kupić inne auto.
Co do
@#!$%@?: sam mam cholerną słabosc do Alf, praktycznie odliczam już tygodnie/miesiące do zakupu swojej pierwszej, także poniekąd rozumiem jaranie się ich modelami, ale serio, darowałbym sobie tego JTSa ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo swap na JTD, V6, albo zakup innej budy z owymi jednostkami.
chyba, że w tej swojej masz naprawdę cos wyjątkowego, typu czerwona skóra w srodku, to bym się skłaniał by przy niej zostać. osobiscie najmniej
@#!$%@?: mam 156 z 1.9 JTD, sprzedam ci cała i mój silnik wpierdziel a nie ts badziewny, puk puk puk ( ͡° ͜ʖ ͡°)