Wpis z mikrobloga

No i dupa, cieszyłem się Alfą 156 2.0 JTS przez 5 miesięcy, werdykt - przekręcona panewka.
Robota tego jest nieopłacalna i czeka mnie wymiana silnika (poprzedni właściciel już wymieniał panewki i nie wiem, czy jest co jeszcze szlifować na wale), ale samochód trzeba ratować, bo trochę szkoda.

Nie ma ktoś silnika 2.0 JTS w dobrym stanie do sprzedania?


#alfaholicy #alfaromeo #samochody #motoryzacja #forzaitalia i trochę #pokazauto
Pierdolozo - No i dupa, cieszyłem się Alfą 156 2.0 JTS przez 5 miesięcy, werdykt - pr...

źródło: comment_96iNKHBDkeit8r9nbVWK6nTnv6vVeqAU.jpg

Pobierz
  • 56
póki co znalazłem jeden silnik za 1800 zł + wymiana około 1000 + ewentualnie rozrząd 1200


@#!$%@?: O #!$%@?, co tak drogo? Sam rozrząd chyba tyle nie kosztuje. Popytaj na giełdzie alfaholickiej na fb, co chwilę tam są jakieś 156 na części.
@Orion1988: Wg książki serwisowej jest to dokładnie pełny syntetyk Selenia Racing 10W60
@sailor_73: Niestety prawdopodobnie remont będzie nieopłacalny (poza tym brała 1l oleju na 1000 km, może inny silnik będzie w lepszej kondycji). Myślałem, że to będzie mniej poważna awaria, bo słyszałem hałas gdzieś z góry głowicy od 2k obrotów (podejrzewałem wariator), mechanik powiedział, że po obróceniu się panewki tłok musiał spotkać się z zaworami i dlatego było słyszalne z
póki co znalazłem jeden silnik za 1800 zł + wymiana około 1000


@#!$%@?: ło panie 200zł drożej niż zapłaciłem za przekładke w 25 letniej yamasze ;/